Politika
19 Ekim 2018 ( 5949 görüntülenme )

'BEKİR BOZDAĞ'A BÜYÜK TEPKİ'

2013 yılında kaldırılan öğrenci andının yeniden okullara dönmesi için dava açan Türk Eğitim-Sen dava ile ilgili Danıştay’ın aldığı kararı ve tepkileri ilk kez KRT’de değerlendirdi.

TEPKİ BÜYÜK

Gün İzi programında Aslı Kurtuluş’a konuşan Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hanefi Bostan Danıştay’ın aldığı öğrenci andı kararına tepki gösterenleri çok sert sözlerle eleştirdi. Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ’ın öğrenci andıyla ilgili ‘’Danıştay anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir’’ sözleri için Bostan şöyle konuştu;

‘FETÖ TAVRI BU’

“Böyle bir şeyi söylemek bu ülkede hukukun olmadığını ima etmek demektir. Yani kendi kafasına uygun kararlar çıkacağı zaman hukuka uygun, aykırı olunca hukuka aykırı, böyle bir şeyi kabul etmek mümkün değil. Bu tavır FETÖ’ye hizmet etmekten başka bir amaç taşımamaktadır.”

‘AKLA MANTIĞA KARŞI KONUŞMAYIN’

Bostan “Açık ve net söylüyorum. Çünkü onların döneminde kaldırılmıştı, onların baskısı ile kaldırılmıştı. Açılım sürecinin doğurduğu baskı atmosferine kaynaklanan tavırdı. Bu süreç bitirilmiştir. FETÖ ile mücadele edilmektedir. Bu mücadele yapılırken bu tür akla mantığı uymayan açıklamalarda bulunmak doğru değildir’’ ifadelerini kullandı.

‘BU ÜLKE SAHİPSİZ DEĞİLDİR’

Bostan, ‘’Danıştay’ın aldığı karara doğru ve haklı bir karardır. Aksi olmaması lazım olursa şu anlam çıkar, demek ki FETÖ’nün uzantıları, FETÖ’nün kripto elemanları hala görev başındadır demektir. Bu konuda dikkatli olmak, ulu orta konuşmamak gerekir. Bu ülke sahipsiz değildir.’’ dedi.

‘MİLLİ EĞİTİM BAKANI GÖREVE’

Milli Eğitim Bakanlığı’nı göreve çağıran Bostan. ‘’Herkesi bu noktada duyarlı olmaya, milli şuura sahip çıkmaya, milli bilincin oluşmasına katkıda bulunmaya çağırıyorum. Milli Eğitim’in en baştaki görevi budur. Milli Eğitim bakanını, bakanlık personellerini göreve çağırıyoruz. Artık andımız okullarda okutulsun’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ