Saadet Partisi, 31 Mart’taki yerel seçimler öncesi, Ankara’da aday tanıtım toplantısı düzenledi, yürüteceği kampanyanın ayrıntılarını açıkladı. Partililer, sabahın erken saatlerinden itibaren organizasyona katılmak için Congresium’a geldiler. Organizasyonda, yolsuzluk karşıtı sloganların atılırken, dürüstlük vurgusu yapıldı.

‘BEKA SORUNU DEĞİL, AKP’DE TÜKENMİŞLİK SORUNU VAR’


Aday ve kampanya tanıtımına Saadet Partisi eski genel başkanları Recai Kutan ve Mustafa Kamalak da hazır bulundu. Temel Karamollaoğlu, aday tanıtım toplantısında AKP’nin miadını doldurduğunu söyledi, “Beka sorunu yok AKP’nin tükenmişlik sorunu var. AKP artık miadını doldurmuş gözüküyor. Türkiye’ye vereceği hiçbir şey kalmamıştır, bu da çok açık bir şekilde görülüyor” dedi. İktidarın yorgun olduğunu ifade eden Karamollaoğlu şöyle konuştu:

’16 YILDIR ÜLKE YÖNETİYORLAR, ÇIKMIŞ BEKA SORUNU VAR DİYORLAR’

“İktidar kendisi yorgun, Türkiye’yi de yoruyor. Bitkindir. Türkiye’yi de bitkinleştiriyor. Vereceği hiçbir sözün artık hiçbir karşılığı yoktur. Her seçim öncesi yaptıkları gibi algı operasyonlarına başvuruyorlar. Diyorlar ki sınırlarımızda dış güçler var… Biz de diyoruz ki bugün en büyük operasyonu AKP kendisi yapıyor. Bu iktidara sormak istiyorum. 16 yıldır bu ülkeyi siz yönetmediniz mi? 16 yıldır istediğiniz atamayı yapmadınız mı?”

‘MAĞDUR EDEBİYATIYLA ACİZLİĞİNİZİ ÖRTEMEZSİNİZ’

“ İstediğiniz yasayı değiştirdiniz, istediğiniz kararnameyi çıkardınız, istediğiniz bürokratı görevden aldınız istediğinizi siz getirdiniz. Hiç kusura bakmayın. Kendi acizliğinizi mağdur edebiyatıyla örtemezsiniz. Operasyon var diyerek dış güçler diyerek artık milleti kandıramazsınız. Bu ülkenin başına gelen en büyük operasyon bizatihi sizsiniz. Yaptığınız yanlışlıklarla adaleti siz dumura uğrattınız.”

"BEKÂ SORUNU YOK AK PARTİ’NİN TÜKENMİŞLİK SORUNU VAR“

“AKP seçimde kötü sonuç alırsa bekâ sorunu olurmuş. Başörtülü bacılarımız sokaklarda yürüyemezmiş. Bütün bu iddialar için biz sadece hadi oradan demekten başka bir çare bilmeyiz. Bu ülkenin beka sorunu var diyenler bu ülkenin bekasını bizzat tehlikeye atanlardır. Bu ülkenin beka sorunu yoktur AK Parti’nin tükenmişlik sorunu vardır. Bu nedenle değişime ihtiyaç var. Türkiye, yerel yönetimler tıkanmıştır. Yeni bir değişime, dönüşüme ihtiyaç duyduğu açıktır. Milletimize sormak istiyorum. Yerel yönetimlerde adam kayırmayı ve torpili liyakat ile değiştirmeye var mısınız? Yoksulluğu ve rantı alın teriyle değiştirmeye var mısınız? Umutsuzluğu umutla değiştirmeye var mısınız?”

ADAYLAR TANITILDI

Karamollaoğlu’nun konuşmasının ardından Saadet Partisi’nin adayları tek tek sahneye davet edildi. Büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları adayları içerisinde ilk sahneye davet edilen isim Adıyaman belediye başkanı adayı Ahmet Faruk Ünsal oldu. Karamollaoğlu’nun sahneye davet ettiği tüm adaylar partilileri selamladı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ