594 görüntülenme25 Şubat 2019
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Destekleyeceğiz" dediği AKP'nin Meclis Başkanı Mustafa Şentop'un Bahçeli ve MHP için yaptığı sert eleştiriler tekrar gündeme geldi.

AKP'li Mustafa Şentop, 21 Nisan 2015'te yaptığı konuşmada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de ağır sözlerle yüklenmişti. Çözüm sürecinin sonunda Bahçeli'nin gideceğini iddia eden Şentop, Bahçeli için şu ifadeleri kullanmıştı;

‘BU BEKA BAHÇELİ’NİN BEKASI, BAHÇELİ’NİN BEKA SORUNU VAR’

"Tek ümitleri, terör hadisesi artarsa, çözüm süreci başarısız olursa, MHP'ye oy bakımından bir kazanç getirir mi diye. Bunun hesabını yapıyorlar. Onun için bağırıp duruyorlar, 'devletin bekası sorunu' diye. Bu devletin bekası sorunu var da bu bizim bildiğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bekası sorunu değil. Devlet Bahçeli'nin bekası sorunu var. Çözüm süreci başarılı olursa, Devlet Bahçeli kaybedecek, bırakıp gidecek" eleştirisinde bulunmuştu.

MHP: ‘AKP TERÖRLE SARMAŞ DOLAŞ, TÜRKİYE’Yİ ÇÖKERTMEK İSTİYOR’

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Şentop'un, bu sözlerine 22 Nisan'da yaptığı yazılı açıklamayla şu yanıtı vermişti: "Çözüm adı altında kaos peşinde koşan iktidar partisi, teröre kollarını açmış ve terörle sarmaş dolaş bir şekilde Türkiye'yi çökertmek amacıyla el birliği yapmışlardır. Bunu AKP'nin adaylarının profilinden de anlamak güç değildir. AKP'nin bazı adayları HDP'li adayları bile solda sıfır bırakacak düzeydedir."

BAHÇELİ: ‘AKP KİMİ ADAY GÖSTERİRSE ONU DESTEKLEYECEĞİZ’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Ocak'ta yaptığı açıklamada, "Adalet ve Kalkınma Partisi kimi Meclis Başkanı adayı olarak takdim ederse, MHP o adaya Meclis'te destek verecektir. Bunun A'sı B'si, kişisi ötesi yoktur. MHP, Cumhur İttifakı'nın dışında hukuki zeminde de bunun bir hak olduğunu görüyor ve aday çıkarmadan kesin desteğini sunacaktır" ifadesini kullanmıştı.

Adayların açıklanmasının ardından MHP'nin desteklediği AKP'li Şentop'un, geçmişte Bahçeli ve MHP'ye yönelik ağır ifadeleri akıllara geldi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ