3760 görüntülenme18 Şubat 2019
MHP’nin mevcut Karabük Belediye Başkanı ve adayı Rafet Vergili, AKP’nin adayı 26. Dönem milletvekili Burhanettin Uysal için, “Senin en büyük başarın, milletvekilliğin döneminde, çift maaş alabilmek için kanun çıkartman” dedi.

AKP Karabük eski milletvekili Burhanettin Uysal, partisi tarafından 31 Mart Yerel Seçimleri için Karabük Başkan adayı olarak gösterilmişti. Karabük Üniversitesi’nde iki dönem rektörlük görevinde de bulunan Uysal için, mevcut MHP’li Başkan Rafet Vergili çok çarpıcı iddialarda bulundu. 

ÇİFT MAAŞ MİMARI

Önümüzdeki yerel seçimlerde MHP tarafından yeniden aday gösterilen Vergili, Burhanettin Uysal’ın, AKP vekilliği döneminde çift maaş almak için kulis çalışmalarında bulunduğunu öne sürerken şöyle konuştu:

“SENİN EN BÜYÜK BAŞARIN ÇİFT MAAŞ ALMAK İÇİN KANUN ÇIKARTMAN”

“Sen belediye başkanıyken iyiydin ama milletvekili olduğunda Karabük için hiçbir çalışma yapmadın. Senin en büyük başarın; milletvekilliği döneminden sonra tekrardan üniversiteye döndüğün zaman iki maaş alabilmek için kanun çıkartman. 2005’te reddedilmiş kanunu. Yani sen çifte maaş alabilmek için gerekeni yaptın. Demek ki, insanlar bazen bulundukları makamı kaldıramıyor.”

“KARABÜK’ÜN 1 LİRASINI PEŞKEŞ ÇEKMEM, HOLDİNG UŞAĞI OLMAM”

Vergili konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben yeminli bir belediye başkanıyım. Karabük’ün bir lira parasını kimseye peşkeş çekmemeye, holdinglerin uşağı olmamaya, garibanın yanında olmaya, her türlü zan altında bırakılsam da bunları çekmeye hazırım. Onun için herkes kendine çeki düzen verecek. Kapı kapı gezip de kendisine çift maaş alan kişinin sözleri beni incitemez.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ