Genel
28 Mayıs 2019 ( 455 görüntülenme )

Akar:: EN UYGUN BEDEL 30 BİN TL'

Yeni askerlik sistemiyle askerliğe dair birçok konu sil baştan değişiyor. Askere gidecek vatandaşlar da bedelli askerlik ve yeni askerlik sistemine dair ayrıntıları araştırıyor. 


YENİ ASKERLİK SİSTEMİ HAKKINDA BAKAN’DAN AÇIKLAMA

Bedelli askerlik ücreti konusunda Bakan Hulusi Akar’ın yaptığı son açıklamalar dikkat çekiyor…Bedelli askerlik ücretinin 30 bin lira civarında olacağı söylemlerine ilişkin Akar, şöyle konuştu;

'ASKERLİK ÜCRETİ 30 BİN TL'

“Üniversitelerden destek alarak yaptığımız projeksiyonlarda 15 bin lira alırsak ne olur, 20, 30, 40, 50 bin alınırsa ne olur diye bir takım örneklemeler yapıldı. Hem bizim ihtiyaçlarımızın karşılanması hem gençlerimizin ihtiyaçlarına cevap verilebilmesi hem de ülkemizin ve milletimizin savunma ve güvenliğinin tehlikeye girmemesi için nasıl yapılabilir denildiğinde en optimal rakam olarak 30 bin lira bulundu."

'30 BİN LİRA ARTACAK'

 "Devamlı tartışma konusu olmasın diye yapılan çalışmalarla kurala bağlandı. Genel ifade olarak söylemek gerekirse bir asteğmenimizin aldığı takriben 5 bin liralık maaşın 6 katı. Bu artık bir tartışma olmayacak, asteğmen maaşı artıkça bu da artacak” dedi.

YURT DIŞINDA ÖDEME DÖVİZ İLE YAPILACAK

-Bedelli askerlik 240 bin gösterge rakamının memur katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak bedel miktarı Bakanlık tarafından belirlenecek.
-Bedelli askerlik süresi bir ay olacak. Yurtdışında üç yıl çalışanlar dövizle askerlikten yararlanabilecek.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ