Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle bugün 32 kişi hayatını kaybetti. Can kaybı 4 Bin 308’e, toplam vaka sayısı 155.686’ya yükseldi. Açıklanan son koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte yeni vaka sayısı 1.186 oldu. Son 24 saatte 32 kişi hayatını kaybederken, bugün iyileşen kişi sayısı ise 1.491 olarak açıklandı. Açıklanan verilere göre toplam yoğun bakım hasta sayısı 775, toplam entübe hasta sayısı 388 oldu.

BAKAN ‘TEST SAYISI FAZLA YENİ VAKA ARTTI’’
Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Koca, “Destek tedavisine ihtiyaç duyan, durumu ağır hasta sayımız bugün de azalmaya devam etti. Test sayısına göre öngörülebilir düzeyde yeni vakamız var. Yeni hayat tarzımız: KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe.” ifadelerini kullandı.

BAYRAMDAN SONRA VAKALAR BİTEBİLİR
Öte yanda Bayram öncesi rakamların son derece umut verdiğini, ölüm, hastanede yatan ve pozitif çıkan vaka sayılarında son derece azalma olduğunu kaydeden Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik umut veren açıklamalarda bulundu. Çelik, hem başvuru hem yatan hasta hem de pozitif çıkan hasta sayısında son derece azalma olduğunu söyleyerek; "Umarım 'bayramdan sonraya vaka kalmayabilir' diye düşünmeye ve umut etmeye başladık" dedi. Çelik ayrıca, el öpmelerin ve temasın yoğun olduğu bayramda sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin oldukça yerinde bir karar olduğunu kaydetti.

’BÜYÜK AZALMA VAR’
“Bayram öncesi hakikaten en iyi günlerimizi yaşıyoruz. Umut verici rakamlar var.” diyen Çelik, “Türkiye’de en düşük ölüm sayısını gördük. Hastanelerimizde de vaka sayımız son derece azaldı, hem başvuru sayımız hem yatan hasta sayımız hem de pozitif çıkan hastalarımızda son derece azalma var. Umarım ‘bayramdan sonraya vaka kalmayabilir’ diye düşünmeye ve umut etmeye başladık. Bunu görmeyi bekliyoruz açıkçası” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ