Politika
31 Temmuz 2020 ( 9809 görüntülenme )

Bayer İddia 'Yeni Parti Geliyor'

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, CHP eski Milletvekili Muharrem İnce’nin yeni parti kuracağını iddia ederek, partinin adını ve ilan edileceği tarihi açıkladı.

YENİ PARTİ
Yalçın Bayer, CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Bayer, CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin yeni parti kurma hazırlığında olduğunu ve İnce’nin partisine CHP’den de katılacak isimler olduğunu yazdı.

15 EYLÜL
Yeni partinin ismini ve kuruluş tarihini de açıklayan Bayer, “İnce’ye yakın bir isim ‘partinin kuruluşunun 15 Eylül’de açıklanacağını’ söyledi. Partinin kuruluşunun Hakkâri’de ilan edileceği de bir başka bilgi olarak belirtiliyor. ‘Ulusal parti’ adını sordum. “Bunları Sayın İnce açıklayacak” cevabını aldık” diye konuştu. Yalçın Bayer’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

‘YENİ DURUM’
“CHP’den cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin kurultaydaki gelişmelerden sonra arkadaşlarıyla bir durum değerlendirmesi yaptığı, bunun sonucunda ‘esas’ CHP ilkelerine bağlı bir parti kurulması kararı aldıkları öğrenildi. İnce’ye yakın bir isim ‘partinin kuruluşunun 15 Eylül’de açıklanacağını’ söyledi. Partinin kuruluşunun Hakkâri’de ilan edileceği de bir başka bilgi olarak belirtiliyor.”

‘CHP KÜSKÜNLERİ’
“CHP’den ‘dışlanmış, küstürülmüş, tepkili’ bazı isimlerin parti kuruluşunda yer alacağı belirtilirken, geçmişte İnce’nin yanında yer alan bazı isimlerin de İnce ile hareket edeceği açık açık ifade ediliyor.“Nasıl bir parti” sorusuna şu cevap verildi: “Atatürkçü, laik, ortanın solu, milli değerlere bağlı bir parti... CHP’nin yapamadıklarını yapacak bir parti... Üç-beş oy için kendi ideolojisinden ödün vermeyen Atatürkçü bir parti...”

ULUSAL PARTİ
Halkın talebi konusunda bir çalışma var mı? “Halktan bir talep gelmeseydi, böyle bir çalışma yapılmazdı. Yapıldı ki ilk ankette oy oranı 12.4 çıktı. O nedenle Hakkâri’den Edirne’ye herkesle kucaklaşacaklarını söylüyor Sayın İnce.” ‘Ulusal parti’ adını sordum. “Bunları Sayın İnce açıklayacak” cevabını aldık.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ