Reklamlar
Anasayfa » Haber
27 Aralık 2016 ( 9158 görüntülenme )

RİZE Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan ATATÜRK ANITI ile İLGİLİ AÇIKLAMA!

RİZE’de Atatürk heykelinin kaldırıldığı platform üzerine çıkarak poz veren ve fotoğrafı sosyal medyada paylaşan M.K. ile bu fotoğrafı, 'Aha yeni Atanız' yazısıyla sosyal medya üzerinde yayınlayan A.B. gözaltına alındı. 


İki kişi hakkında, 'Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret' suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Rize Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse imzasıyla yapılan açıklamada, Rize Belediyesi tarafından Eylul ayı başında başlatılan '15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi' kapsamında Rize Meydanı'nda bulunan Atatürk heykelinin Rize Valiliği tören alanına taşındığı hatırlatıldı. 

Açıklamada şöyle denildi:
Taşınma sırasında Atatürk heykelinin kaldırıldığı platform üzerine çıkarak, Atatürk heykeline benzer poz veren ve bu fotoğrafı kendi sosyal paylaşım sayfasında paylaşan M.K. ile bu paylaşımı, ‘Aha yeni Atanız’ şeklinde bir yazı ile yine kendi sosyal paylaşım sayfasında yayınlayan A.B. isimli şüpheliler hakkında, 5816 sayılı Atatürk aleyhine işlenen suçlar kanunu gereğince, ‘Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret’ suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2016/7284 sayılı dosyasından soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında şüpheliler M.K. ve A.B. gözaltına alınmış olup soruşturma devam etmektedir.”

Kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!. DEVLET MALLARI KHK İLE DEVREDİLİYOR! IŞİD'den SİNCAR'A BOMBALI SALDIRI! ŞOK! AKP, Fakirin 25 Milyar Lirasını YEMİŞ! Ankara'da FETÖ OPERASYONU! Yüksekova'da Polise Bombalı Saldırı AKP'ye taraf olmayana bertaraf operasyonu Ateşkes'te Skandal! AK’LAN DA GEL BAŞBAKANIM AK’LAN DA GEL

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Polisimiz Kumanyalarını Paylaştı