Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, kendisine oy vermeyen AKP’lileri “telefonla anket” bahanesiyle fişlemiş... Halkın Sesi’ne konuşan AKP Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Yılmaz, telefon anketiyle fişlendiği, ses kaydının önüne koyulduğu için istifa ettiğini söyledi.

AKP’DE SKANDAL FİŞLEME
Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak İl Başkanlığında yaşanan fişleme skandalı parti kulislerine ağır düştü düştü. AKP’li Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’ın seçim öncesi ve sonrasında “telefonla anket” bahanesiyle kendisine oy vermeyen partilileri fişlediği, anket firmasından ankete katılanların ses kayıtlarını aldığı ortaya çıktı.

İSTİFANIN ARDINDA SES KAYDI ÇIKTI
Fişleme skandalına adı karışan AKP Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Yılmaz, Halkın Sesi’ne verdiği mülakatla suskunluğunu bozdu. Yaklaşık iki hafta önce “Gördüğüm lüzum üzerine” diyerek İl Başkan Yardımcılığı ve AKP üyeliğinden istifa eden Yılmaz, telefonla anket bahanesiyle fişlendiğini, sesinin kaydedilerek parti genel merkezi ve milletvekillerine servis edildiği için istifa ettiğini doğruladı.

LİSTEDE 134 AKP’Lİ VAR
Halkın Sesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Özdemir’in elde ettiği fişleme listesinde 134 AKP’linin ismi var. Ankete katılanların adres bilgilerinden, telefon numarasına, bir önceki seçimde hangi partiye oy verdiğinden, son yerel seçimlerde kime oy vereceğine kadar kişisel verilerinin olduğu fişleme belgesinin başında, “Ak Partili Olup Ömer Selim Alan’a Oy Vermeyenler(134) yazıyor. Bu da ankete katılan 134 AKP’linin Selim Alan’a oy vermediği için ses kayıtları ve bilgilerinin kayıt altına alındığını gösteriyor.

İSTİFA EDEN İL BAŞKAN YARDIMCISI KONUŞTU
Yaklaşık iki hafta önce hiç bir açıklama yapmadan İl Başkan Yardımcılığı görevinden ve AKP’den istifa eden muhasebeci Kurtuluş Yılmaz, Yazı İşleri Müdürümüz Mustafa Özdemir’e konuştu. Günler sonra sessizliğini bozan Yılmaz, bahsi geçen ankete katılarak Selim Alan’ın çalışmalarından memnun olmadığını söylediğini itiraf etti. Bugüne kadar İl Başkanı Zeki Tosun’un zarar görmemesi için sustuğunu ifade eden Yılmaz, siyasetin vefasız bir müessese olduğunu, bundan sonra siyasetin içinde olmak istemediğini söyledi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ