Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2483 görüntülenme )

Başika'daki Türk AKKOR, IŞİD Füzesini Böyle İmha Etti!

Başika'da saldırıya uğrayan Türk tankı...

Başika'da saldırıya uğrayan Türk tankı, kendisine gelen Işid füzesini Türk mühendislerince tasarlanan AKKOR sayesinde imha etti.

Musul’un Başika bölgesinde konuşlanmış Türk üssüne Işidli teröristler tarafından saldırı düzenlendi.

Işidliler tarafından bir Türk tankına atılan roketin, ASELSAN tarafından üretilen AKKOR savunma sistemi sayesinde son anda imha edildiği ortaya çıktı. Personeli yaralanmayan ve sadece periskop sistemi hasar gören tank, saldırının hemen ardından Işidli teröristlerin bulunduğu binayı başarıyla imha etti.

Anti tank koruma sistemi olan AKKOR, ASELSAN tarafından başta milli tank projesi Altay olmak üzere TSK envanterindeki tüm tanklara dışarıdan gelen saldırılara karşı koruma sağlamak için üretildi. Bir adet radar sistemi ve iki adet çok yüksek hızlı fırlatıcı sistemden oluşan AKKOR, atılan RPG roketlere ve tüm tank savar tehditlere karşı 360 derece koruma sağlıyor. Çok yüksek hızlı fırlatıcı tarafından imha noktasına yönlendirilen ateşleme mühimmatı,
uygun patlama anında etkinleşerek tanka doğru gelen tehdit unsurunu yok eder. AKKOR her türlü hava ve arazi koşulunda birde fazla düşmana karşı da etkili.

Tüm Türk tanklarına monte edilen AKKOR, yakında seri üretime geçmesi planlanan Altay tanklarında yer alacak.
 
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız!

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ