Güvenlik
07 Ocak 2017 ( 155873 görüntülenme )

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN KÖTÜ MESAJ!

Barzani/Erbil haber ajansı Başbakan Yıldırım'ın aşağıdaki mesajını yayınladı.


1'NCİ MESAJ: Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Bağdat'ta Irak Başbakanı Haydar Abadi ile Başbakanlık Sarayı'nda ortak basın toplantısı düzenledi.

Yıldırım burada yaptığı konuşmada, Haydar Abadi’ye hitaben şöyle konuştu:

Geçtiğimiz günlerde yaptığınız 'PKK'nın Irak toprakları üzerinden Türkiye'ye zarar vermesine izin vermeyeceğiz.' şeklindeki açıklamanız bizim için çok önemli. Bundan büyük bir memnuniyet duyduk. Bu da teröre karşı beraber, birlikte neler yapabileceğimizi en iyi şekilde gösteriyor.”

YANİ?
Yani Irak'ta PKK'ya karşı mücadeleyi Irak merkezi hükümeti ve Barzani yürütecek...

2'NCİ MESAJ:  Yıldırım ayrıca, Başika'daki Türk askeri varlığıyla ilgili olarak "Bu konuyu konuştuk. Bu bir keyfiyet değil, bir ihtiyaçtan doğmuştur. Görüyoruz ki DEAŞ'tan bölgenin temizlenmesinde önemli mesafe katedilmektedir. Buna uygun olarak bu konuyu da dostane biçimde çözüme ulaştırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

YANİ?
Yani Türk Ordusu BAŞİKA'dan çekilecek...

3'NCÜ MESAJ: Şengal ilçesinde PKK’nin varlığına ilişkin Yıldırım şunları dile getirdi: “Peşmerge ve Irak merkezi güçleri ile Sincar'ın terör unsurlarından temizlenmesi konusunda gerekli çalışmalar yapılacak. Bizim için terör nereden gelirse gelsin aynıdır. Dolayısıyla Sincar birinci derecede en büyük tehdidi bize oluşturmaktadır ve tehdidin bertaraf edilmesi konusunda Sayın Başbakan'ın hassasiyetleri için de teşekkür ediyoruz. Bu konuda da gerekli işbirliğini yapmaya hazırız. Sadece Sincar değil bütün Irak topraklarından ülkemize yönelen terör faaliyetlerine karşı işbirliğini sürdüreceğiz."

YANİ?
Yani Türk Ordusu MUSUL bölgesindeki PKK'lı teröristlere müdahale edemeyecek...

Şimdi hepsini toplarsanız ortaya çıkan şu; artık Irak'ta ABD, Suriye'de Rusya bu oyunu oynayacak... Ve şimdi Türkiye'nin Irak coğrafyasında manevra alanı kalmadı ancak ABD izin verirse verdiği kadarıyla çıkış yapabilecek!

Ve şimdi Türkiye'nin Suriye coğrafyasında da manevra alanı kalmadı ancak Rusya izin verirse verdiği kadarıyla çıkış yapabilecek!

Madem durum hal böyle, peki öyleyse biz Suriye'nin derinliklerinde neden IŞİD'e karşı müdahale eden tek kara gücü olduk?
Peki öyleyse biz neden Suriye'deyiz, öyle ya hiçbir inisiyatif olmadan bu harekat nasıl yürütebilir nasıl sürdürülebilir!

SONUÇ: AKP Hükümeti Türk Ordusu'nu daha fazla bu dipsiz kuyuya indirilmeden sınırlarımıza geri çekmeli, harekat gerekiyorsa eğer ANLIK OPERASYONLA GİRİP GERİ ÇIKMALIDIR!

Ve Türkiye Türk Ordusu'nu böyle güvenceye aldıktan sonra tüm gücünü kendi içindeki terörü yok etmek için sarf etmelidir. Çünkü terör küresel bir terördür, küresel desteklidir, öyle Menbiç, El Bab demekle bitecek bir iş değildir! Kaldı ki Hiç kimse Suriye topraklarında bir parçayı Türkiye'nin almasına izin verecek değildir!

Bu noktada bizim için önemli olan kendi iç güvenliğimizdir, kendi birliğimiz ve bütünlüğümüzdür, dışarıdaki teröre müdahale gerekirse eğer, VUR-ÇEKİL taktiğiyle özel kuvvetlerimiz bu işin üstesinden gelir!

Öte yanda Türkiye böylesi ağır terör ve güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya iken AKP Hükümetinin birincil gündeminin BAŞKANLIK olması da oldukça düşündürücüdür.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ