Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Mart 2017 ( 9483 görüntülenme )

Başbakan Yıldırım'dan ÇOK TUHAF AÇIKLAMA!

Yıldırım: İşler Keyifli Hale Geliyor

Yıldırım: ABD bayrak dikiyor, onun yanında Rusya dikiyor

Başbakan Binali Yıldırım, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

YARALI ASKERLERİN DURUMU
“Önce şunu söyleyeyim, El Bab’ın kuzey doğusundaki Şeyh Nasır bölgesine Münbiç tarafından PYD’lilerin olduğu tahmin edilen kişiler ateş açtılar.
Hafif şarapnel parçalarıyla yaralanan 4 tane askerimiz var.Hayati tehlikeleri yok bu sabah oldu olay. Dolayısıyla tedavileri devam ediyor ama hemen karşılık verildi. 

İŞLER KEYİFLİ HALE GELİYOR
Münbiç’te işler biraz keyifli hale geliyor. Orada ABD bayrak dikiyor, Rusya’da yanına bayrak dikiyor. Bayrak yarışına döndü orada iş. bir yandan da PYD’liler, YPG’liler orada duruyor. Türkiye’nin dediği şey çok açık. Bizim Münbiç’te filan gözümüz yok. El Bab’ta da gözümüz yok, Suriye’de de gözümüz yok. 

Bizim dediğimiz tek şey var buradaki PYD ve YPG unsurları Fırat’ın doğusuna geçecek. Burası PYD’den, YPG’den temizlenecek. O sağlandıktan sonra orada Suriye unsurlarının olması gayet doğal çünkü orası Suriye toprakları. 

Biz diyoruz isterseniz üçlü mekanizma yaparız Rusya, ABD, Türkiye orada PYD ve YPG gibi terör gruplarından tamamen temizlenir. Aynen bizim Fırat Kalkanı’nda Cerablus’a yaptığımız, Rai’de yaptığımız, Dabık’ta, El Bab’ta yapmaya başladığımız Suriyeliler gelir buralara yerleşirler hayat normale dönmüş olur. Bizim dediğimiz bu. 

Oradaki Rusya ile ABD ile bir koordinasyon sağlamadan Münbiç’e bir operasyon yapmanın anlamı yok. Sonuç çıkmaz, olaylar daha karmaşık hale gelebilir. Onun için şu anda askeri düzeyde, teknik düzeyde görüşmeler yapılıyor. “

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyarbakır'dan Peş Peşe Acı Haber! CHP'li vekilden korkunç iddia HDP’li Vekil AK Saray’a Çıktı! Diyarbakır'da Çatışma Çıktı! Erdoğan'ın Süreci Karıştı Kandil Harekatını Başlatan Telsiz Konuşması Ortaya Çıktı FLAŞ!.. KATAR KRİZİ BİTTİ!.. BAKIN KİM GELMİŞ... AKP'YE İLK SİYASİ ÇIKIŞ BAKINIZ NASIL GELDİ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Financial Times: Erdoğan’ın Seçim Kumarı