Genel
08 Aralık 2016 ( 2454 görüntülenme )

FLAŞ!.. Başbakan'dan Başika Açıklaması!

Bakalım şimdi ne olacak...

 9. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası'na katılan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-Irak arasındaki Başika krizi hakkında, "Türk varlığı orada kalmaya devam edecek. İleri geri konuşmak Irak'ın haddine değil" dedi.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan, Irak ile Başika gerilimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Yıldırım “Başika” açıklamaları;

“Irak hükümeti, Bağdat ne söylerse söylesin, bölgedeki DEAŞ’la mücadele için, bölgedeki demografik yapının zorla değiştirilmemesi için Türk varlığı orada kalmaya devam edecektir.

Suriye’nin normale dönmesi için işin bir yerinden başlamış bulunuyoruz. Diğer ülkelerin de aynı şekilde bir an önce terör gruplarını ortadan kaldırarak Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak şekilde, bütün etnik yapıların birlikte yaşayacağı, herkesin temsil edileceği bir yönetime ulaşması, kavuşması için gerekli sorumluluğu yerine getirmesini bekliyoruz.

IRAK’IN HADDİ DEĞİLDİR
Bizim amacımız daha fazla insanlık dramının yaşanmaması, daha fazla kan akmaması ve bölgedeki oldu bittilerin önüne geçilmesidir. Irak’ta mahli olmayan birçok ülke orada dolaşırken, tarihi derinliğiyle bölgede her zaman olmuş Türkiye hakkında böyle ileri geri laflar etmek, Irak hükümetinin haddi değildir.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ