Reklamlar
Anasayfa » Haber
03 Eylül 2017 ( 517 görüntülenme )

BARZANİ UÇTU!.. AKP SESSİZ!..

Barzani: "Kerkük, Kürt'tür"


Irak'ın kuzeyinde 25 Eylül’de gerçekleşmesi planlanan bağımsızlık referandumu öncesi Erbil’den ilginç uyarılar geliyor. Barzani, “Kerkük Kürt’tür” dedi ve “Kerkük ilini ele geçirme yönündeki herhangi bir girişimine güçlü bir yanıt” verileceğini söyledi.

İngilizce yayın yapan Iraqi News'in haberine göre, Mesut Barzani, "Irak merkez hükümeti ile anlaşmazlık içinde olduğu Kerkük ilini ele geçirme yönündeki herhangi bir girişime güçlü bir yanıt vereceğiz" dedi. 

“Kerkük, Kürt”tür” ifadesini kullanan Peşmerge başı Mesut Barzani, “Kerkük’ü güç kullanarak ele geçirmeyi düşünen herhangi bir güç, Kürdistan halkının tümüyle karşı karşıya kalacak. Kanımızın son damlasına kadar savunacağız” uyarısını yaptı.

Haberde Barzani’nin bu yöndeki açıklamalarının üst düzey bir Şii milis liderinin Kerkük’ün 25 Eylül referandumunun kapsamına dahil edilmesi durumunda “Kürdistan'ın düşman olarak görüleceği” yönündeki tehdidinin ardından geldiğine dikkat çekildi.

Peşmerge başının küstah sözlerine Ankara'dan henüz bir cevap gelmedi.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye- Suriye Sınırında SINIRINDA PATLAMA! Terör örgütü YPG'DE BAKIN KİM ÇIKTI!.. AKIN ÖZTÜRK'TEN FLAŞ AKAR İDDİASI!.. Lojmanlara Roketatarlı Saldırı! ELAZIĞ'DA MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK!.. Can Kaybı var... Adalet Bakanı'ndan AKILALMAZ AÇIKLAMA! FETÖ Hakim ve Savcıları KÖTÜ VURDU! ABD'den ŞOK Rusya İddiası!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Büyükşehir Belediyesi'nde Silah Sesleri!