Genel
22 Eylül 2017 ( 879 görüntülenme )

BARZANİ KONUŞTU... ORTALIK KIZIŞTI

BARZANİ: REFERANDUMU YAPACAĞIZ

IKBY'de gerçekleşecek bağımsızlık referandumuna günler kala açıklama yaparak sandıklara gidin çağrısında bulunan Mesud Barzani, "Tüm bedelleri ödemeye hazırız. Ya kölelik ya da bağımsızlık" ifadelerini kullandı.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Mesud Barzani, referanduma sayılı günler kala konuştu. Rudaw'ın aktardığına göre Barzani şu ifadeleri kullandı.

REFERANDUM KARARI

" Bu karar tarihi ve cesurca bir karardı. Referandum kararından önce kimse gelip 'başka bir çözüm var mı' diye sormadı. Uluslararası toplum ve Bağdat'ın tavrı önce ılımlıydı ama şimdi ise değişti. Referandumun ertelenmesine yönelik baskılar artarak devam etti". 

"REFERANDUMU YAPACAĞIZ"

"İyi niyetle ciddi müzakerelere hazırız ama 25 Eylül'den sonra. Kendimi halkıma mahçup edecek biri değilim. Demokratik ve barışçıl yollarla halkımızın görüşünü almak istiyoruz. Bir halk 'Bağımsız olmak istiyorum' diyorsa, bunda ne günah var? Ne referandum sınırları çizer ne de sınırları tartışmaya açarız. "

LAVROV: KARAR IRAKLILARIN

Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da bağımsızlık referandumuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, "Bizim için önemli olan Irak'ın bütünlüğü, üniter yapısıdır. Ancak Irak'ın iç problemlerini çözmesi gerekenler yine Iraklılardır." dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ