Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Eylül 2017 ( 134 görüntülenme )

BARZANİ DURMUYOR... KRİZE TAM GAZ!..

Barzani, bağımsızlık referandumu hazırlıklarını tamamladı


Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu, bölgesel yönetimin referandumunun hazırlıklarını yüzde 95 oranında tamamladığını açıkladı.

Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu üyelerinden Halan Hermes Kurkis, Sputnik’e verdiği mülakatta, “Çalışma devam ediyor, fakat hazırlıklar yüzde 95 oranında tamamlandı. Seçim sandıkları, oy pusulaları hazırlandı, seçim merkezleri donatıldı. Şimdiyse seçmenlerin listelerini hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Komisyonda Hıristiyan topluluğunu temsil eden Kurkis, referandumun daha önce bildirildiği üzere 25 Eylül’de gerçekleşeceğini, fakat kolluk kuvvetlerinin ve tıbbi müessese çalışanlarının 23 Eylül’de oylarını kullanabileceklerini kaydetti.

Kurkis, bölgesel yönetimin IKBY ve Kürt topluluklarının yaşadığı komşu bölgeler için toplam 2 bin seçim merkezinin hazırlandığını ve referandumda kullanılacak tüm malzemelerin dünya standartlarına uygun olduğunu aktardı.

Komisyon üyesi ayrıca IKBY genelinde, yapılacak oyamaya mümkün olduğu kadar fazla seçmenin katılmasının sağlanması amacıyla çeşitli çalışmaların yürütüldüğünü de sözlerine ekledi.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KİLİS'E KATYUŞA ROKETİ! YENİ HÜKÜMETE CHP'DEN İLK AÇIKLAMA... ŞOK!.. DEVLETİN EN HASSAS KURUMU'NDA FETÖ DEPREMİ!.. Allah Kahretsin!.. EL BAB'TA ASKERİMİZ VURULDU! ŞOK!.. DARBE DAVASI BİTTİ... 18 MÜEBBET!.. Polis Merkezi YAKININDA SİLAHLI ÇATIŞMA! ADIYAMAN'da DEPREM!.. HABUR SINIR KAPISI'NDA YEDİ MİLYON DOLARLIK SOYGUN!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Mardin'den Acı Haber!