Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 11405 görüntülenme )

Barzani'den ŞOK Kürdistan Açıklaması!

Özal'dan Erdoğan'a işte gelinen nokta...

Peşmergebaşı Barzani, 'Kürdistan' konusunda ABD ile anlaştıklarını açıkladı.

Irak'ın Musul kenti yakınlarındaki Başika kentindeki Peşmerge güçleriyle bir araya gelen Peşmerge Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, daha sonra kameralar karşısına geçti.

Peşmerge güçlerinin IŞİD militanlarından alınan bölgelerden geri çekilmeyeceğini söyleyen Barzani, Rudaw Türkçe'nin aktardığına göre, "Bu bölgeler 11500 Peşmerge'nin kanıyla kurtarıldı. Bu kadar kurban verildikten sonra merkezin vilayetlerle doğrudan muamelesini kabul etmemiz mümkün değil" dedi ve ABD'yle bu konuda anlaşmaya vardıklarını da söyledi.

'BAĞDAT'LA AÇIK AÇIK KONUŞTUK'

Kürtlerin yoğunlukta olduğunu bölgenin bağımsızlığını ilan etmemesine de değinen Barzani, "Bağdat'ta düzenlediğimiz son ziyarette Kürdistan bölgesinin bağımsızlığı konusunu açık açık konuştuk" dedi. Barzani, Bağdat'a, 'İyi ortak olamıyorsak, iyi komşu olalım' dedik" dedi. Barzani ayrıca, Bağdat merkezi hükümetiyle anlaşamamaları halinde bağımsızlık referandumu düzenleyeceklerini de belirtti. 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şırnak'tan çok acı haber, 3 şehit var! PKK'nın Para Kasaları Gündemde! PKK'dan Taktik Değişikliği İddiası TSK'dan Açıklama! Yola Çıkacaklar Dikkat: Kar Yağışı! NATO'DAN CAN SIKICI TÜRKİYE AÇIKLAMASI!.. Dikkat!.. Meteoroloji UYARIYOR! Erdoğan Bu İşe Bozulabilir; Tuvalet Kapağı Bile Altın Kaplama

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şehitler Tunceli ve Ağrı Valilerini Uyandırdı!