Politika
26 Haziran 2018 ( 3419 görüntülenme )

BARZANİ'DEN DİKKAT ÇEKİCİ MEKTUP!

Başbakan Neçirvan Barzani, 24 Haziran seçimlerinde elde ettiği başarıdan dolayı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti’yi tebrik etti.

Başbakan Barzani, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektupta seçimde elde ettiği başarıyı kutladı.

Neçirvan Barzani, "Her iki halkın yaşam koşullarının daha çok iyileşmesi ve huzurun devamı için Kürdistan Bölgesi ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin gelişmesini ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı. Başbakan Barzani mektubunda şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,
Yeni sistemde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak seçilmeniz ve partiniz AK Parti’nin katılım oranının yüksek olduğu bu büyük seçimde elde ettiğiniz başarıdan dolayı sizi ve başarılı olan bütün partileri kutluyorum.”

“SİZİN DÖNEMİZDE İLİŞKİLERİMİZ ÇOK GELİŞTİ”

“Sizin döneminizde Türkiye Cumhuriyeti ile Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkiler ciddi anlamda gelişti. Bu da huzur ve halkın hayatını olumlu yönde etkiledi. Kürdistan Bölgesi olarak her zaman olduğu gibi bir kez daha söz konusu ilişkilerimizin daha da gelişmesini arzu ettiğimizi yineliyoruz.”

“SİZİN DAHA ÇOK DESTEKLENMENİZ GEREKİYOR”

“Zafer konuşmanızda her türlü ayırımcılığın ortadan kaldırılması uğruna daha güçlü bir şekilde çalışacağınıza dair vurgunun desteklenmesi gerekiyor. Sizin döneminizde bir çok yasak ve adaletsizlik son buldu. Barış için herkesin bir kez daha sizi desteklemesini ümit ediyoruz. Kürdistan Bölgesi Hükümeti, bölgedeki sorunların çözümü için her türlü barışçıl girişimleri desteklemeye devam edecektir.”


Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani/ 26 Haziran 2018”

Kaynak: rudav/ Erbil

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ