Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2480 görüntülenme )

BARZANİ CEPHESİNDEN ŞOK PKK AÇIKLAMASI

Perde açıldı!..

Hükümetin Saray'da özel olarak ağırladığı Barzani'nin generali Westa Resul küstah açıklamalarda bulundu.

PKK'ya terör örgütü diyen Türkmen lidere karşı çıkan Resul, "Kimseyi PKK'ya hakaret ettirmeyiz" dedi.

Tartışma, Irak Türkmen Cephesi Lideri Erşad Salihi’nin düzenlediği bir basın toplantısı ile PKK terör örgütünü kınaması ile başladı. Salihi, “terör örgütü” olarak nitelendirdiği PKK’yı, “Türkmen ve Kürt ilişkilerini bozmakla” eleştirdi.

Salihi’ye yanıt, Barzani’nin peşmerge kuvvetlerinin en üst düzey yetkililerinden, General Westa Resul’dan geldi.

Peşmerge yönetimine bağlı bölgede basın toplantısı düzenleyen Resul, “Biz PKK’yı bir Kürt siyasi partisi olarak görüyoruz. Kürdistan’ın Peşmerge güçleri olarak biz kimsenin, IŞİD’e karşı omuz omuza savaştığımız, Kürdistan’ın her karışında kan akıtan PKK gerillalarına hakaret etmesine izin vermeyiz” dedi.

PKK’nın “IŞİD karşıtı cephenin bir parçası” olduğunu iddia eden Peşmerge komutanı, Türkmen lider Erşad Salihi’nin de “Türkiye’nin ağzıyla konuştuğunu” öne sürdü.

Resul, “Kerkük halkı, kendisini feda eden tüm Kürt savaşçılarının değerini bilir. Erşad Salihi bir kez bile cephede savaşan Peşmergeleri ya da hastanedeki yaralı peşmergeleri ziyaret etmemiştir” dedi.

KERKÜK’Ü IŞİD İŞGALİNDEN “PKK YARDIMI” KURTARMIŞ!

Peşmerge Generali Resul, 2014 yılında IŞİD’in Kerkük’ü işgal etme çabasına karşılık, Kerkük Valisi Necmettin Kerim’in Kandil’deki PKK liderliğinden yardım istediğini de açıklayarak, “PKK, Kerkük’ün korunması için 100 savaşçı gönderdi. O zamandan beri PKK savaşçılarını en zor cephelerde görevlendiriyoruz. Şu anda bile, Kerkük’ü savunan 50 tane PKK’lı var” dedi.

Yeniçağ

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DÜĞÜN SALONUNDA AĞIR VAKA!.. Avustralya'dan ŞOK TÜRKİYE AÇIKLAMASI! ADANA MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU! 32 ilçede FETÖ Operasyonu! ALLAH KAHRETSİN!.. PKK İŞÇİLERİ VURDU GİTTİ!.. MP5'Lİ PROVOKATÖR HAKKINDA İLGİNÇ KARAR! MANİSA'DA KORKUTAN DEPREM! Emniyet Uyardı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İŞE BAK!.. ÖLDÜRÜLEN CANLI BOMBAYA SOSYAL YARDIM!..