Barolarla ilgili yeni yasa girişimine karşı 'savunma yürüyüşü' başlatan baro başkanları Ankara girişinde polis tarafından engellendi. Engellemelere karşı oturma eylemi başlatan bazı baro başkanları polis şiddetine maruz kaldı. Polis tarafından etrafı bariyerlerle çevrilen Baro başkanları direnişlerini sürdürüyor.

‘YEMEKLERE ELKONULDU’
Eylem yapan baro başkanlarının yemeklerine de el konulduğunu Aydın Barosu Başkanı Avukat Gökhan Bozkurt sosyal medyadan duyurdu. Aydın Barosu Başkanı Avukat Gökhan Bozkurt'un açıklaması şöyle oldu:

‘DİRENİYORUZ’
“Ankara Barosu'nca buradaki Baro Başkanları ve meslektaşlar için getirtilen yemeklere el konuldu az önce. Ayıbın, hukuksuzluğun tarihi yazılıyor Başkent girişinde. Unutmayın şunu: Aç da bıraksanız, susuz da bıraksanız savunma makamı susmayacak. Direniyoruz. #SavunmaDurdurulamaz”

İYİ PARTİ DESTEK
Avukatlık yasa tasarısına karşı çıkan 80 ilin baro başkanı, eş zamanlı olarak Ankara'ya doğru yürüyüşe geçmişti. İYİ Partili vekiller Ümit Özdağ ve Feridun Bahşi de polis müdahalesi ile karşılaşan barolara destek verdi.

’45 YILLIK HUKUKÇUYUM, BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ’
İYİ Parti İstanbul Millletvekili Ümit Özdağ ve Antalya Milletvekili Feridun Bahşi de barolara destek vermek üzere yürüyüşe katıldı. İYİ Partili Bahşi, hukuksuzluğun zirve yaptığını belirterek, “Ben 45 yıllık hukukçuyum, bu yapılanları hukuk mantığım almıyor. Hukukçuların bu derece engellenmesi kabul edilebilir değil” dedi.

Kaynak: Yeniçağ/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ