Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2376 görüntülenme )

Bankalara Paranızı Bırakmayınız!

Bir dilekçeyle işe başlayabilirsiniz...
BANKALARDA PARANIZI BIRAKMAYINIZ!
 
Kredi çekenler dosya masrafını nasıl geri alır?İşte dosya masrafını geri almanın yolları!
 
4077 sayılı Tüketici’yi Koruma Kanunu’na göre kredi çekecek vatandaşlar için bir çile haline gelen dosya masrafını 10 yıl geriye dönük olarak almak mümkün.
 
Bunun için öncelikle ne kadar dosya masrafı ödediğinizi belgelemeniz gerekir. Dosya masrafı, kredi kullanırken karşılığında ne tür bir hizmet aldığınızı bilmeden ödediğiniz tutardır.
 
Dosya masrafı olduğundan emin olduğunuz tutarların belgeler ve yazacağınız dilekçe ile bankanıza başvurmanız gerekiyor.
 
Eğer elinizde dosya masrafı ödediğinize dair bir belge yoksa bu dokümanları bankanızdan isteyebilirsiniz.
 
Bankanız size olumsuz geri dönüş yaparsa o zaman elinizdeki belgelerle ve dilekçenizle Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurmanız gerekiyor.
 
Krediniz 2.320 TL’den az ise ikametgâhınızın bulunduğu ilçenin kaymakamlığındaki Tüketici İlçe Heyeti’nde, krediniz 2.320 TL ile 3.480 arasında ise Tüketici İl Hakem Heyeti’nde işlem yaptırabiliyorsunuz. Tüketici İl Hakem Heyetleri bulunduğunuz ilin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İl Müdürlükleri’nde bulunuyor.
 
-Krediniz 3.480 TL’den fazla ise Tüketici Mahkemeleri’ne dava açabiliyorsunuz.
 
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan Kritik Halep Açıklaması! PKK'nın Suriye Kolu İşi İyice Azıttı! Suriye'deki katliamın ardında yatan sır... Son Anket! Doğu ve Güneydoğu'da Halka Sordular... Şimdi Seçim Olsa... PKK'ya Şok Darbe! Bu da Oldu! Önce Kumkapı'daki Bankayı Soydu... Sonra Bakınız Ne Yaptı! Anadolu Ajansı'nda AĞIR SKANDAL! Tuğrul Türkeş AK Parti'den Aday

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Akşener'den SERT TEPKİ!