405 görüntülenme25 Mayıs 2020
Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle bugün 29 kişi daha hayatını kaybetti. Can kaybı 4 Bin 369’a, toplam vaka sayısı 157.814'e yükseldi. Açıklanan son koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte yeni vaka sayısı 987 oldu. Son 24 saatte 29 kişi hayatını kaybederken, bugün iyileşen kişi sayısı ise 1.321 olarak açıklandı. Açıklanan verilere göre toplam yoğun bakım hasta sayısı 756, toplam entübe hasta sayısı 371 oldu.

BAKAN 'UYUM İYİ'
Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Koca, “İyileşen toplam hasta sayısı 120 bini geçti. Yoğun bakım desteğine ihtiyaç azalmaya devam ediyor. ELDE EDİLEN BAŞARI, 83 MİLYONUN GÖSTERDİĞİ UYUMUN SONUCU. Yeni dönemde yeni ve güçlü tedbir, sosyal hayatta hep birlikte alınacak tedbirdir.” ifadelerini kullandı.

‘BENGLADEŞ’TEN SEVK’
Bakan Koca ayrıca Bengladeş’ten bir vatandaşımızın Türkiye’ye getirilişine ilişkin bir video paylaştı ve ‘BANGLADEŞ’TE YAŞAYAN, COVID-19 hastası vatandaşımız Tuba Ahsan’la, Bangladeşli eşi Mossaddoue Ahsan ve üç yaşındaki ikizlerini, hava ambulans uçağımızla İstanbul’a getirdik. Bangladeş’te yapılamayan tedavilerine başlandı. Mutluyuz. Bir Türk vatandaşına karşı görevimizi yaptık.” Dedi.
Resim
Kaynak: Sağlık Bakanlığı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ