İYİ Parti'nin itirazlarının reddedilmesine tepki gösteren Akşener, "İstanbul ve Ankara’da, sonucu değiştirmeyecek oranlara ısrarla itiraz eden iktidar partisi ve bu itirazları anında işleme koyan kurullar, Balıkesir’de üç maymunu oynuyor” diyerek durumu açıkladı. Akşener'in açıklamaları şu şekilde:

‘NEDEN İTİRAZLARIMIZI GÖRMEZDEN GELİYORSUNUZ’

Seçim sonuçlarına itiraz bir hak iken, iktidar partisi de bu hakkı sonuna kadar kullanırken, bazı il ve ilçelerdeki çifte standardı size şikayet ediyorum! Ak Parti’nin yaptığı her itiraz sorgusuz-sualsiz kabul edilirken, Balıkesir ve Uşak’ta açık hatalar tespit edilmesine rağmen İYİ Parti’nin itirazının reddedilmesini şikayet ediyorum!”

‘İTİRAZLARIMIZI NEDEN REDDEDİYORSUNUZ’

“İYİ Parti’nin; Balıkesir’de büyükşehir ve ilçelerinde, Uşak’ta merkez ilçede, Manisa’nın Şehzadeler, Köprübaşı ve Yunus Emre ilçelerinde, Isparta’nın Gelendost ilçesinde, Bursa’nın Mustafa Kemal Paşa ilçesinde, Ve sonuç tutanaklarında hatalar tespit edilen yerlerdeki itirazlarını reddeden hukuksuzluğu size şikayet ediyorum.”

‘BALIKESİR’DE DURUMA BİR BAKIN’

“Pazar gününden bu yana, “Hukuk ve Adalet” başlıklı konuşmalar yapan iktidar partisi ve ona biat etmiş kurullar, İYİ Parti’nin de aynı haklara sahip olduğunu görmezden geliyor. İstanbul ve Ankara’da, sonucu değiştirmeyecek oranlara ısrarla itiraz eden iktidar partisi ve bu itirazları anında işleme koyan kurullar, Balıkesir’de üç maymunu oynuyor.”

‘GEÇERSİZ OYLARI NEDEN SAYMIYORSUNUZ’

“Resmi olmayan sonuçlara göre aradaki farkın 9.913 oy; toplam geçersiz oy sayısının ise 31.796 olduğu bir büyükşehirde; Sandık sonuç tutanaklarında tespit edilen, gerek maddi gerekse usul hatalarına rağmen, İYİ Parti tarafından yapılan itirazlar kabul edilmiyor. Yine Uşak’ta, ağzı açık oy çuvallarıyla ilgili tutanaklara rağmen, İYİ Parti’nin itirazları kabul edilmiyor”.

"MİLYONLARCA VATANDAŞI CEZALANDIRACAK MISINIZ’

"Sormak isterim; Ne yapacaksınız? Sistemi tıkayarak, seçimi kaybettiğiniz illerde yaşayan, size oy vermiş olanlar da dahil, milyonlarca vatandaşımızı cezalandıracak mısınız? Milli irade diyerek geldiğiniz iktidarda, ilk yenilgide, bulduğunuz ilk formül milli iradeyi cezalandırmaksa, bilin ki, millet kulağınızı çekmekte geç bile kalmış.

İYİ Parti’nin ilçe ve il seçim kurullarına yaptıkları tüm itirazlar Seçim ve Hukuk İşleri Başkanlığımız tarafından takip ediliyor. Bu takip, son merci olan Yüksek Seçim Kurulu’na kadar da devam edecek. Her bir vatandaşımızın demokratik hak ve hukukunun takipçisi olacağız” diyerek İYİ Parti’ye yönelik yapılan haksızlıklara tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ