CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Gönen'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıldönümü törenlerine katıldı. Akın, törene katılmayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın okunan tören mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamasına sert tepki gösterdi.

‘YAZIKLAR OLSUN’
Balıkesir'in Kuvay-ı Milliye'nin başkenti olduğunu belirten Akın, “Onun için konuşmalarımızda, mesajlarımızda Ulu Önder Atatürk'ü anmayan, adını söylemeye cesaret edemeyenlere yazıklar olsun. Bu ülkede kim olursanız olun önce oturduğunuz koltuğun haddini bilin. Oturduğunuz koltuğun babanızın malı olmadığını bilin” dedi.Yücel Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:

‘OLMADI BAŞKAN, YAKIŞMADI, ÇOK AYIP’
“Bugün bile bazı mesajlarda Atatürk'ün, Ulu Önder’in ismini söylemeye çekinmek bile gitmenin alametidir. Çünkü Atatürk bu toprakları bize emanet etti. Kuvay-ı Milliye'nin başşehrinin evladı olarak bu başşehre yakışır şekilde hareket edip mesaj göndermemiz gerekir. Onun için ne olursan ol, istersen Büyükşehir Belediye Başkanı ol, ama yazdığın mesajda Atatürk’ü unutma. Çok ayıp. Olmadı Başkan, yakışmadı. Büyükşehir Belediye Başkanımıza yakışmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın mesajında Atatürk’ün adı yok. Olmaz.”

İŞGALDEN KURTULUŞ VAR ATATÜRK YOK
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, belediyenin sosyal medya hesabından paylaştığı düşman işgalinden kurtuluş günü kutlama mesajında Atatürk’ün adını anmadı, mesajında ifade şöyle;

‘ECDADIMIZ, ŞEHİTLERİMİZ, GAZİLERİMİZ'
“Balıkesir'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yıl dönümünü kutluyorum.
Ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıyla esareti kabul etmeyen bir milleti yenecek hiçbir güç yoktur. Bize bu ruhu miras bırakan ecdadımızı, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle yad ediyorum.”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de benzer şekilde sosyal medya hesabından paylaştığı kutlama mesajında Atatürk’ü anmadı, belediyenin düşman işgalinden kurtuluş günü kutlama mesajında kullandığı ifade şöyle;

‘BUGÜN 10’UN GURUR GÜNÜ’
“Bugün 🔟'un gurur günü
Milli mücadelede ilk kurşunun atıldığı kent olan Balıkesir'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü kutlu olsun. Kahramanlık mücadelesi veren ecdadımızı, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Ruhları şad olsun.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ