Reklamlar
Anasayfa » Haber
07 Eylül 2017 ( 216 görüntülenme )

DİKKAT!.. BAKANLIK'tan ZEHİRLİ YUMURTA AÇIKLAMASI...

FAKIBABA: BİZDE ZEHİRLİ YUMURTA YOK


Amerika, Rusya Güney Afrika ve Türkiye'nin aralarında bulunduğu  toplam 40 ülkede Fipronil adlı haşere ilacının yumurtalara bulaşmasıyla zehirli hale gelen yumurtaların tespit edildiği bildirilmişti. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, şu ana kadar Türkiye'de fipronilli haşere ilacının yumurtalarda tespit edilmediğini açıkladı.

"TÜRKİYE'DE YOK"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, Türkiye'de zehirli yumurta tartışmalarına yönelik açıklama yaptı. Fakıbaba, "Şu ana kadar Türkiye'de fipronilli yumurta tespiti olamamıştır" dedi.

"AÇIKLAMANIN KASITLI OLARAK YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ"

Türkiye'de herhangi bir fipronil içerekli yumurtaya rastlanmadığını ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını bizlere ileten Bakanlık, konunun zaten en baştan beri Türkiye ile ilgili olmadığını vurguladı. Tarım Bakanlığı bu açıklamanın Türkiye için kasıtlı olarak yapıldığını da ekledi.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!.. AKYAZI AQUA PARK'TA KORKUNÇ KAZA... Her Yaşta Kalbi Korumak İçin Bunlara Dikkat Edin! Kulak kireçlenmesi nedir, nasıl tedavi edilir? Baş Dönmesi Deyip Geçmeyin! İşte Hafızanızı Güçlendirmek İçin 10 İpucu! Ağız Kokusu mu Var, Öyleyse Bir Bakınız... Hastalık Habercisi Olabilecek 5 Sinyal! Cep Telefonu Kullanıyorsanız Mutlaka Okuyun!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
YENİ YILDA ZAMLAR GELİYOR...