‘TÜM SIĞINMACILARI BELEŞE BAĞLAYIN BARİ’

Tepkilere yolaçan bu genelgeyle ilgili olarak yine Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, ağır bir ironiyle ‘Bir genelge daha yayınlayın da bari!.. Sahillerde keyif çatıp nargile içen Suriyelilerden herhangi bir ücret alınmasın. Hesap almaya kalkan işletmeciler hapse tıkılsın. Tüm yaşamları Türkiye'de beleşe bağlansın’. diyerek tepki gösterdi. Takan’ın da açıklması şöyle:

‘ATEŞLE OYNANIYOR’

“Ne mana çıkardım bu genelgeden?.. Vatanlarını savunmadan kaçan, işine geldiği zaman -ne yapacaksa (!)- Suriye'ye giden ve sonra tekrar Türkiye'ye gelen Suriyelilere "size müsamaha sonsuz" deniyor. "Bak, vukuat işleyip gidenlere bile göz yumuyoruz" mesajı verilerek, Türk topraklarına göz diken Suriye ve Suriye kimliklilere kapılar sonuna kadar açılıyor. Kısacası, ateşle oynanmaya devam ediliyor. Bir taraftan da merhametli Türk milletinin sabrı hiçe sayılıyor.”

‘VURUN KIRIN YIKIN YAĞMALAYIN’

“Bir genelge daha yayınlayın da bari!.. Sahillerde keyif çatıp nargile içen Suriyelilerden herhangi bir ücret alınmasın. Hesap almaya kalkan işletmeciler hapse tıkılsın. Tüm yaşamları Türkiye'de beleşe bağlansın."Eyy, Suriyeli kardeşler", vurun, kırın, yıkın, yağmalayın!.. Elinizi korkak alıştırmayın. Valilerin eli kolu bağlandı. Size her yol serbest!.. Sadece Taksim değil, size Türkiye'nin tüm meydanları serbest!.. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ