Güvenlik
07 Şubat 2018 ( 519 görüntülenme )

BAKANLIK AÇIKLADI... ETEKLİ TERÖRİSTLER YİNE PİYASADA!..

Bakan Nurettin Canikli: Onlar sivil gibi görünen, etek giymiş teröristler

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak Türkiye’nin Afrin’e başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin konuştu.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli;


"BU BİR ALGI OPERASYONU"

"Zeytin Dalı Harekâtı'nda sivillerin öldürüldüğüne yönelik, sivil ölümlerle ilgili olarak gündeme getirilen bütün iddiaların tamamının yalan ve manipüle edilmiş, belli bir algı oluşturmaya yönelik haberler olduğunu ifade etmem gerekiyor” dedi.

Canikli, Afrin operasyonunda sivillerin öldürüldüğüne ilişkin iddialar için, "Onlar sivil gibi görünen, etek giymiş teröristler" dedi

Bakan Canikli şu ifadelerde bulundu;

“ETEK GİYEN TERÖRİSTLER VAR”

“Sivil kaybı şu olabilir: Etek giyen teröristler var. Bu doğru gerçekten. Burada da aynısını yapıyorlar yani sivil olarak etek giyen teröristleri kastediyorlar çok büyük bir ihtimalle. Bir zayiat varsa onlar sivil gibi görünen, görünmek isteyen ama etek giymiş teröristlerdir; karıştırmamak lazım, onlar sivil değil, onlar terörist.”

“ASIL KATLİAM YAPAN TERÖRİSTLERDİR”

“ Ama özellikle sivil kıyafeti içine girerek uluslararası kamuoyunda Türkiye’ye yönelik bir algı oluşturmaya çalışıyorlar, hepsi bu. Ama orada esas katliamı yapan, zorla askere, oradaki insanları, çocukları askere almaya, sözde askere almaya çalışan ve karşı çıktıklarında katleden -sayısız örnekleri var- terör örgütü.”

“DÜNYA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ŞİDDETİNİ GÖRMÜYOR”

“ Konuşulması gerekiyorsa, eleştirilmesi gerekiyorsa, bunun eleştirilmesi gerekiyor; katliam varsa katliam bu. Ve sivilleri canlı kalkan yapan terör örgütü, bütün halkı, oradaki on binlerce insanı canlı kalkan yapıyor ve meskûn mahallerden çıkmalarına izin vermiyor, bunu zorla engelliyor, insanları hapsediyor; şu anda binlerce insan hapiste orada.”

“BU ÖRGÜT KATLİAM YAPIYOR”


“ Kim onlar biliyor musunuz? Sivil insanlar, masum insanlar. Çocuklarının askere gitme, daha doğrusu terörist örgütün içerisine alınmasına karşı çıkan insanlar bunlar, hapisteler şu anda, zindanlarda tutuluyorlar; katliam bu ve terör örgütü tarafından gerçekleştiriliyor.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ