Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 17831 görüntülenme )

Erken Emeklilikte SON KARAR ÇIKTI!

Onca sözlerden sonra...

BAKAN: ERKEN EMEKLİLİK YOK

Emekli olmak için yaşı bekleyen 7 milyon 200 bin kişiye kötü haber geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaşı bekleyenleri emekli etmeleri halinde, 400 milyar lira ek yük ortaya çıkacağını, bu yükün gelecek nesillerin sırtına bindirilemeyeceğini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,  TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının 2017 bütçesini sunuşunda yaptığı konuşmada, emeklilikte yaşı bekleyenlerle ilgili son noktayı koydu. 

Bugünün ihtiyaçlarını karşılarken gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını gidermelerini engelleyecek bir yapının oluşmamasına da dikkat ettiklerini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, emeklilikte yaşa takılanlar konusuna da bu hassasiyetle yaklaştıklarını söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, “ Emeklilikte yaşa takıldığından bahsedilen kesimin erken emekli edilmesinin sisteme getireceği ek maliyetin 400 milyar TL olduğu ve bu maliyetin son tahlilde sonraki nesillerin sırtına yükleneceği unutulmamalıdır” dedi.

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Almanya'dan ŞOK Türkiye Açıklaması! İstanbul Emniyeti'nde Tayin Depremi! C5 Dosyasından Muhsin Yazıcıoğlu Çıktı! Damat Albayrak’ın Bu Yaptığı Olacak İş mi! Dolar'da Son DURUM! Kılıçdaroğlu Baklayı Ağzından Çıkardı! PURSAKLAR BELEDİYESİNDE FETÖ ŞOKU!.. SULTANGAZİ'DE SIĞINMACILARA BÜYÜK TEPKİ!.. GERGİNLİK TIRMANIYOR...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
METEOROLOJİDEN Önemli Uyarı!