Genel
29 Haziran 2017 ( 2064 görüntülenme )

SANAYİ BAKANI'NDAN AKILALMAZ GÜBRE AÇIKLAMASI!..

ÖZLÜ: GÜBREYİ CHP'LİLER DÖKMÜŞ OLABİLİR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TGRT Haber ekranlarında yayınlanan “Neler Oluyor?” programının konuğu oldu.

Özlü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu'nun başlattığı tarihi Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a gerçekleştirdiği yürüyüşte kamp alanının önüne gübre dökülmesi hakkında konuşan Özlü, gübre dökülmesi olayının arkasında CHP'lilerin olabileceğini savundu.

Yaşanan olayın hiç hoş olmadığını kaydeden Özlü, şu açıklamalarda bulundu:

‘GÜBRE OLAYINI CHP’LİLER YAPMIŞ OLABİLİR’

“Dün akşamki gübre olayı hoş bir olay değil. Bunu tasvip etmiyoruz, keşke hiç olmasaydı. Ancak bir anımı paylaşmak istiyorum. Bundan 1 sene kadar önce CHP İl Başkanlığına saldırı olmuştu. O günlerde tüm CHP camiası bizi suçlamıştı. ‘AK Partililer yaptırmıştır' diye bizi suçlamışlardı. Meclis'te sordum ve kısa bir araştırma yaptım. O tarihte CHP İl Başkanlığına saldıranların birinin CHP, diğerinin de DSP üyesi olduğunu tespit ettim. Bunu da Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı kayıtlarından alıp, Meclis'te anlatmıştım. Bu gübre olayı hoş değil ama bunu yapanların, yaptıranların siyasal kimliği konusunda biraz daha temkinli olmakta fayda var. Bunun arkasında da CHP'liler olabilir.”

CHP yönetimin Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasıyla ilgili hukuki süreç tamamlanmadan erken bir karar alarak yürüyüşe geçmelerinin yanlış olduğunu savunan Özlü:

“BU YÜRÜYÜŞ, OHAL'E RAĞMEN SERBEST BİR HAYAT OLDUĞUNU AÇIKÇA GÖSTERİR”

 “Bu yürüyüşle ilgili iki şey söylemem gerekiyor. Biri hukuki süreç tamamlanmadan CHP yönetimi erken bir karar aldı ve yürüyüş başlattı. Oysa bir hukuki sürecin yürümesi lazım. Bu süreç tamamlanmadan yürüyüş kararının alınmasını acelecilik olarak görüyorum.

İkincisi CHP söyleminden hareketle konuya bakarsak, CHP'liler Türkiye'de demokrasinin olmadığını, totaliter bir rejim olduğunu ifade ediyorlar. OHAL devam ediyor, böyle bir ortamda Sayın Kılıçdaroğlu partilileriyle beraber Ankara'dan kalkıyor, İstanbul'a kadar yürüyor. Diktatöryal bir rejim olsa yürüyebilir mi? CHP'nin yürüyor olması aslında Türkiye'de demokrasinin olduğunu, OHAL'e rağmen serbest bir hayat olduğunu açıkça gösterir” diye konuştu.

Özlü, CHP'nin yürüyüşünün ‘kargaşaya yol açacağı' yönünde toplumda endişe yarattığını belirterek şunları söyledi: 
 
“CHP'NİN YÜRÜYÜŞÜ TOPLUMDA STRES MEYDAN GETİRİYOR”

“Yürüyüş toplumda bir stres meydana getiriyor. ‘Bir karışıklık olabilir mi' diye. Keşke CHP'liler başka bir yol seçseydi. Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasıyla ilgili, Wikileaks Belgeleri'ni sızdıran kişi nerede şu anda? Londra'da Ekvator Büyükelçiliği'nde üç yıldır hapis. Bu sadece basın özgürlüğüyle açıklanabilecek bir hadise değil. Keşke olmasaydı ama bugün CHP'nin tutumu hem yöntemi bakımından çok faydalı değil, hem de gazeteci olarak yayınlanan belgeler gazetecilik mesleğiyle çok bağdaşır işler değil.”

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ