Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 5675 görüntülenme )

BAKAN'dan BANKALARA UYARI ÜSTÜNE UYARI!..

Gümrük ve Ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Bülent Tüfenkci, Sicil affı hakkında konuştu.


Bankaların geçmişte kara listede olup da borcunu ödeyenlere de kredi verme konusunda zorluk çıkardığını belirterek "Biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz" dedi.

Gümrük ve Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Bülent Tüfenkci, NTV;’de sicil affı ile ilgili soruları yanıtladı.

Sicil affına rağmen bazı esnafın kredi almakta sıkıntı yaşadığını belirten Bakan Tüfenkci, “Bankalarla bir daha görüşeceğiz, biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz” dedi.

Tüfenkci şöyle konuştu: 

"Biz hükümet olarak sicil aflarını çıkartıyoruz ama bankalar uygulamıyor deniyor. Geldiğimiz noktada bazıları yasayı uyguluyor. Bazı esnaflardan şikayet geliyor. Kredi kartını geciktirerek ödemişe kara listedesin deniyor. Şartları taşıyorsa yapılandırma imkanı getirin. Bakıyoruz uygulamaya, ben geçmişte kredi kartımı gecikmeyle ödemişim ama kart borcum şu anda yok. Bana kredi vermeyeceklerini ifade ediyorlar. Bankalar bu konuda gerekli dikkat ve özeni göstermeli. 

Faizsiz kredileri hayata geçirdik, burada da bankalar bir takım nedenlerle sıkıntılar meydana getiriyorlar. Bankalarla bir daha görüşeceğiz, biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz".

Kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pilotlara Bir Operasyon Daha! FETÖ Operasyonu! Ankara Cumhuriyet Başsavcısı'ndan Önemli Açıklama Ankara’daki terör saldırısı sonrası Twitter ve Facebook Yavaşladı! FLAŞ!.. Tanklar Suriye Sınırında! Atatürk'ün Ardından Dünya Basını Bakınız Ne Dedi MHP KURULTAYI'NDA BÜYÜK GELİŞME! BAŞBAKAN'DAN BAŞBAKAN'A TEKZİP!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. Polisi Alarma Geçiren SURİYELİ!