Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 5717 görüntülenme )

BAKAN'dan BANKALARA UYARI ÜSTÜNE UYARI!..

Gümrük ve Ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Bülent Tüfenkci, Sicil affı hakkında konuştu.


Bankaların geçmişte kara listede olup da borcunu ödeyenlere de kredi verme konusunda zorluk çıkardığını belirterek "Biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz" dedi.

Gümrük ve Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Bülent Tüfenkci, NTV;’de sicil affı ile ilgili soruları yanıtladı.

Sicil affına rağmen bazı esnafın kredi almakta sıkıntı yaşadığını belirten Bakan Tüfenkci, “Bankalarla bir daha görüşeceğiz, biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz” dedi.

Tüfenkci şöyle konuştu: 

"Biz hükümet olarak sicil aflarını çıkartıyoruz ama bankalar uygulamıyor deniyor. Geldiğimiz noktada bazıları yasayı uyguluyor. Bazı esnaflardan şikayet geliyor. Kredi kartını geciktirerek ödemişe kara listedesin deniyor. Şartları taşıyorsa yapılandırma imkanı getirin. Bakıyoruz uygulamaya, ben geçmişte kredi kartımı gecikmeyle ödemişim ama kart borcum şu anda yok. Bana kredi vermeyeceklerini ifade ediyorlar. Bankalar bu konuda gerekli dikkat ve özeni göstermeli. 

Faizsiz kredileri hayata geçirdik, burada da bankalar bir takım nedenlerle sıkıntılar meydana getiriyorlar. Bankalarla bir daha görüşeceğiz, biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz".

Kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

VAN'DAN ACI HABER! BAKAN IŞIK'tan ABD'ye KRİTİK MESAJ! AKP'Lİ Miroğlu'ndan TARİHİ İTİRAF! Siirt'te Klor Gazı Skandalında Yeni Gelişme! MHP'Lİ BAŞKAN SONUNDA İSYAN ETTİ... PEŞ PEŞE TOPLU İSTİFA!.. ABD'den Yeni HAMLE! Kemik Erimesini Önleyen 10 Yiyecek! Çin-Japon Gerginliği Tırmanıyor!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. YABANCILARA SATIŞ TAM GAZ!..