Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 5708 görüntülenme )

BAKAN'dan BANKALARA UYARI ÜSTÜNE UYARI!..

Gümrük ve Ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Bülent Tüfenkci, Sicil affı hakkında konuştu.


Bankaların geçmişte kara listede olup da borcunu ödeyenlere de kredi verme konusunda zorluk çıkardığını belirterek "Biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz" dedi.

Gümrük ve Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Bülent Tüfenkci, NTV;’de sicil affı ile ilgili soruları yanıtladı.

Sicil affına rağmen bazı esnafın kredi almakta sıkıntı yaşadığını belirten Bakan Tüfenkci, “Bankalarla bir daha görüşeceğiz, biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz” dedi.

Tüfenkci şöyle konuştu: 

"Biz hükümet olarak sicil aflarını çıkartıyoruz ama bankalar uygulamıyor deniyor. Geldiğimiz noktada bazıları yasayı uyguluyor. Bazı esnaflardan şikayet geliyor. Kredi kartını geciktirerek ödemişe kara listedesin deniyor. Şartları taşıyorsa yapılandırma imkanı getirin. Bakıyoruz uygulamaya, ben geçmişte kredi kartımı gecikmeyle ödemişim ama kart borcum şu anda yok. Bana kredi vermeyeceklerini ifade ediyorlar. Bankalar bu konuda gerekli dikkat ve özeni göstermeli. 

Faizsiz kredileri hayata geçirdik, burada da bankalar bir takım nedenlerle sıkıntılar meydana getiriyorlar. Bankalarla bir daha görüşeceğiz, biz uyarıyla şu anda geçiriyoruz. Yaptırımları da devreye sokmaktan çekinmeyiz".

Kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya ile NATO Arasındaki Gerilim Sürüyor ŞOK!.. MEHMETÇİK KATAR'DA! Rusya Sertleşiyor! Flaş! Davutoğlu'ndan Çok Kritik Açıklama: PYD'Yİ VURDUK! Adalet Bakanlığı'ndan ŞOK RAPOR! Allah Kahretsin!.. BAHÇELİ'nin değil, MHP'nin Milletvekiline SALON BİLE VERMEDİLER! Osman Pamukoğlu Kaç Oy Aldı? Teröristlerin Kimliği Belli Oldu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Asgari Ücretlilere Müjde!