Güvenlik
30 Kasım 2017 ( 10552 görüntülenme )

BAKAN UYARDI... CEZASI 715 TL!..

Bakan Arslan sürücüleri uyardı! Yarın başlıyor


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kış lastiği uyarısında bulunarak, “Şehirlerarası çalışıyorsa yarından itibaren takacak. Şehir içinde çalışıyorsa valiliklerin belirleyeceği tarihlerde takacak” dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğünün 2017 yılında alınan iş makinalarının Karayolları Akköprü Atölye Müdürlüğünde tanıtımının gerçekleştiği törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve çalışanlar katıldı. 

“KAR LASTİĞİ”

Törende konuşan Bakan Arslan, makine parkının daha da güçleneceğini belirterek, “Sürücülerimizden de ricamız zorunluluk, mecbur olunmasına bakmadan kışın daha rahat etmeleri, kazaya belaya karışmamaları ve can mal emniyetini sağlamaları adına kar lastiği taksınlar” dedi.

Kış lastiği takma uygulaması hakkında bilgi veren Arslan, sözlerine şöyle devam etti:

“YARIN BAŞLIYOR”

“Türkiye genelinde ticari araçlarla ilgili kar lastiği takma zorunluluğu yarından itibaren başlıyor. Ticari araçlar ancak şehir içerisinde çalışıyorlarsa bunlarla ilgili kar lastiği takma ve çıkarma sürelerini valiliklere bıraktık. Ağrı'daki, Erzurum'daki kar lastiği takma suresiyle Antalya'daki bir değil. Şehirlerarası çalışıyorsa yarından itibaren takacak. Şehir içinde çalışıyorsa valiliklerin belirleyeceği tarihlerde takacak. “

“HERKESİN TAKMASINDA FAYDA VAR”

“Bunu zorunlu olarak otaya koymuştuk ancak diğer sürücülerimizden de ricamız zorunluluk, mecbur olunmasına bakmadan kışın daha rahat etmeleri, kazaya belaya karışmamaları ve can mal emniyetini sağlamaları adına kar lastiği taksınlar.”

625 TL CEZA YENİ YILDA ARTACAK

Özel araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması bulunmuyor. Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için ise kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlayacak. 

Geçtiğimiz yıl 625 TL olan kış lastiği takmamanın cezası, yapılan 14.47'lik zammın ardından 715 TL'ye yükseldi.
Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ