Genel
18 Mart 2019 ( 1628 görüntülenme )

Saadet Partililere ADLİ KONTROL!..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Üsküdar'daki konuşması sırasında hakaret ettiği iddia edilen Saadet Partisi üyesi 2 kişi, 'kamu görevlisine hakaret' suçundan adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 17 Mart tarihinde Üsküdar Ünalan Mahallesi'nde AK Parti seçim irtibat bürosu önünde vatandaşlara hitap ettiği sırada 2 mahalle yöneticisi ‘şerefsizler' diye bağırmıştı.


SAADET PARTİLİ ADAYA PKK GÖZALTISI

Kocaeli'de, terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla, aralarında Dilovası'nda Saadet Partisi'nin (SP) belediye meclis üyesi adayı olan Turan Tekgül'ün de bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütleri PKK ve IŞİD'e yönelik bugün sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Yaklaşık 250 polisin katıldığı operasyonda, drone da kullanıldı. 

Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda, Dilovası ilçesinde SP'nin HDP kontenjanından belediye meclis üyesi adayı olduğu ileri sürülen Turan Tekgül, HDP'nin Kocaeli, Dilovası ve Derince ilçe başkanlıklarının yöneticilerinin de olduğu 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, tabanca ele geçirilirken, evraka da el koyuldu.

SÜLEYMAN SOYLU’YA İTİRAZ EDEN SAADETLİ GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saadet Partisi ile ilgili sözlerini eleştiren bir vatandaşa “24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz" dedi. Soylu'yu eleştiren Saadet Parti yöneticisi gözaltına alındı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ