İYİ Parti Uluslararası İlişkiler Başkanı Ahmet Erozan, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun özel harekat üniforması ile verdiği poza çok sert tepki gösterdi. Erozan, "Dış politikası iflas etmiş ve sonuçta askere celb edilmiş bir Bakan'ın fotoğrafıdır" dedi.

‘İFLAS ETMİŞ BİR BAKAN’

İYİ Parti Uluslararası İlişkiler Başkanı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun özel harekat üniforması ile verdiği poza tepki gösterdi. Tepkisini Twitter hesabı üzerinden dile getiren Erozan, "Asli görevlerini yerine getirememiş, dış politikası iflas etmiş ve sonuçta askere celb edilmiş bir Bakan'ın fotoğrafıdır" ifadelerini kullandı. Bir dışişleri bakanının görevini de kısaca hatırlatan Ahmet Kamil Erozan'ın açıklamaları şöyle:

‘ASLİ GÖREVİNİ YAPMADI’
"Dışişleri Bakanlıklarının esas işlevi ülkenin uluslararası ve ikili ilişkilerini bir dengede tutmak, ulusal çıkarları gözetmek, uyuşmazlıkları müzakere yoluyla çözümlemek, ülkenin karşı karşıya olabileceği tehditleri masa başında göğüslemek, askeri çatışmaların önünü almaktır.

‘BU RESMİ PAYLAŞMAK HERKESİN HARCI DEĞİL’

“Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Özel Harekat üniformasıyla verdiği aşağıdaki poz yukarıdaki asli görevlerini yerine getirememiş, dış politikası iflas etmiş ve sonuçta askere celb edilmiş bir Bakan'ın fotoğrafıdır. Bu itirafta bulunmak da herkesin harcı değildir."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ