Reklamlar
Anasayfa » Haber
26 Mart 2017 ( 8123 görüntülenme )

Başbakan Yardımcısı Kaynak Az Önce Açıkladı!

Başbakan Yardımcısı Kaynak CNN Türk'te katıldığı canlı yayında "3 milyondan fazla yeni göç dalgası olabilir" dedi.CNN Türk'ün canlı yayın konuğu olan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Türkiye'ye yeni bir göç dalgası gelebileceği bilgisini verdi. 


Kaynak, "Aldığımız bilgilere göre İran'da 3 milyon mülteci var, Türkiye'ye hareketlenme içinde. Türkiye'ye gelmeye çalışıyor. Daha çok Afgan mülteciler" dedi.Başbakan Yardımcısı Kaynak, mülteci sorunu ve geri kabul anlaşmasına ilişkin açıklama yaptı.

Geri kabul anlaşması için şunları söyledi:3 temel konu var. Türkiye, her bir izinsiz mülteciye karşılık 1 mülteciyi Avrupa'ya gönderecek. İkincisi Türkiye'nin göçmenlerle ilgili katlandığı maliyete katkı olarak verilecekti. Üçüncüsü vatandaşlarımızın Avrupa'da serbest dolaşımına izin verilecekti. Anlaşma iki tarafa da yükümlülükler getiriyor. Türkiye bunları yerine getirmiştir. Mali yardımla ilgili daha 500 milyon dolar/euro var. Geri kabul anlaşmasını, mülteciler üzerinden pazarlık konusu yapmayız. Avrupa yükümlülüklerini yerine getirmezse bunun gözden geçirilme hakkı var. Geri kabul anlaşması bu haliyle yürümez.Toplam 3,5 milyon mülteci var. 3 milyonu Suriyeli. 

Türkiye ilk defa göç hareketiyle karşılaşmıyor. Anadolu insanlık için bir ana kucağı.

İRAN'DAN YENİ MÜLTECİ AKIMI
Aldığımız bilgilere göre İran'da 3 milyon mülteci var, Türkiye'ye hareketlenme içinde. Türkiye'ye gelmeye çalışıyor. Daha çok Afgan mülteciler. Sadece 2016'da Iğdır ve Ağrı'da izinsiz geçiş yapan 30 bin kişi girdi ve işlem yapıldı.

Kaynak:yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK! Düşürülen Rus Uçağında Erdoğan PİLOTU SUÇLADI! Tugaya Hain Saldırı! FLAŞ!.. İÇİŞLERİ BAKANI GİTTİ, YERİNE BAKIN KİM GELDİ ANKARA'DA BÜYÜK HAREKETLİLİK!.. Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı Almanya'da gözaltına alındı FLAŞ!.. OĞAN'DAN DİKKAT ÇEKİCİ UYARI! ŞOK!.. MUSUL'DA KATLİAM! Can Kaybı ağır... Pkk Şaşkın !

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kutül Amare Zaferini Tarih Kitaplarından Kim Çıkardı, Bakınız...