Eğitim
24 Temmuz 2019 ( 3726 görüntülenme )

BAKAN NEREYE KOŞUYOR?..

Bakanlık, Diyanet işbirliği ile tarikat ve cemaatlerin güdümündeki medrese dernekleri ile ortak sempozyum çağrısı yaptı. Sempozyumda işlenecek konular arasında “Kuran kursu ve medreseler, İHL ve ilahiyat öğrencilerinde dava bilinci oluşturmak” başlığı yer aldı.

MEDRESE DERNEKLERİYLE ORTAK SEMPOZYUM


MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün okullara gönderdiği yazıda, Batman’da düzenlenecek 10. Uluslararası Din Görevlileri Sempozyumu’nda öğrencilerin katılımı ve etkinlik afişlerinin okullara asılması istendi. MEB’in çağrıda bulunduğu sempozyumun, Batman Valiliği himayesinde, yasadışı medreselerin çatı örgütü olarak kullandığı dernek ve vakıfların yer alması dikkat çekti.

VALİ ONUR KURULUNDA

Sempozyumun teması “Davet Dili” olarak belirlenirken, “işbirliği” yapan kurumlar Medrese Âlimleri Vakfı (MEDAV), Yunus Emre Camii Vakfı (YECVA), Önder İmam Hatipliler Derneği Batman İl Müftülüğü olarak açıklandı. Sempozyumun onur kurulunda ise Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Uslu ve Dr. Burhan İşliyen olduğu duyuruldu.

Düzenleme kurulunda da Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, YECVA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keskin, Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıç ile “Medrese Baş Müderrisi” ve “Molla” sıfatlarını kullanan MEDAV Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Taha Baran yer aldı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ