Genel
24 Nisan 2017 ( 9711 görüntülenme )

Bakan Müezzinoğlu'ndan Kıdem Tazminatı!..

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nda (TESK) esnafın rekabet gücünü ve istihdama olan katkısını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen iş birliği protokolü imza törenine katıldı.


Müezzinoğlu, kıdem tazminatı konusunda önümüzdeki haftadan itibaren paydaşlarla görüşmeye başlanacağını belirterek, "Alın terinin hakkını koruyacak, güçlü, şeffaf, sürdürülebilir hakkaniyetli bir sistemi şekillendirmek istiyoruz" dedi.

TESK Genel Merkezi'ndeki imza törenine katılan Bakan Müezzinoğlu, imzalanacak protokolün hayırlı olmasını temenni ederek, esnafın rekabet gücünü arttıracaklarını söyledi. 

'KIDEM TAZMİNATI' AÇIKLAMASI: TASLAĞIMIZ HENÜZ HERHANGİ BİR PAYDAŞIMIZLA PAYLAŞILMADI

Bir gazetecinin kıdem tazminatı ve prim desteğiyle ilgili sorusunu yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, şöyle konuştu: "Bu ifadelerin hiç birisi bana veya hükümetimizden bir arkadaşa ait değil. Dolayısıyla sorunun muhatabı ben veya hükümetimizden bir arkadaş olduğu kanaatinde değilim. 

Geçtiğimiz hafta söyledim. Önümüzde ki haftadan itibaren paydaşlarımızla görüşmeye başlayacağız. Şuan da bizim her hangi bir şu şekilde diye bir ifademiz söz konusu değil. Burada tek bir ifademiz var, alın terinin hakkını koruyacak, güçlü, şeffaf, sürdürülebilir hakkaniyetli bir sistemi paydaşlarımızla uzlaşı içinde şekillendirebilmek. 

Onunla ilgili referandum sonrası herhangi bir paydaşımızla görüşmüş değiliz. Dolayısıyla bugün medyaya yansıyan konular tamamen medya mensubu arkadaşlarımızın kendilerine göre bazı duyumları ve yorumlarıdır. Ona da hiçbir şey demiyoruz. Hükümetimizden ve ya bizden çıkmış bir cümle değildir. Taraflarla o zaman neden görüşelim ki"

Gazetecilerin 'Bugünkü haberler, kesin yargı bildiriyordu' demesinin üzerine Müezzinoğlu, "Onu yargı mensuplarına sorun. Bizim taslağımız henüz herhangi bir paydaşımızla paylaşılmadı" diye karşılık verdi.


Kaynak:dha

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ