Sağlık Bakanı Koca, gece yarısı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Son 24 saatte yapılan 1.981 TESTTEN 168’İ POZİTİF ÇIKTI. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu'' diyerek son durumu açıkladı. Bakan Koca’nın paylaştığı tweet şöyle;

‘HASTA SAYISI 359, CAN KAYBI 4’
“Son 24 saatte yapılan 1.981 TESTTEN 168’İ POZİTİF ÇIKTI. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta COVID-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız.”

DÜN 'CAN KAYBI 3'
Öte yanda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Meclis'te vekillerin sorusunu yanıtladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aytaç Yalman'ın ölümü nedeniyle koronavirüsten ölenlerin sayısı 3 oldu" dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklaması şöyle:

‘AYTAÇ YALMAN’DA CORONA VİRÜS’
“Şu an elimizde 115 bin kit var. Ayda 1 milyon en az üretebilir kapasitedeyiz. Her ay istediğimizde 2 milyona da çıkabilir. Şu an kit sorunumuz yok. Türkiye'de hayatını kaybeden hasta sayısı 3 oldu. Aytaç Yalman koronavirüs nedeniyle vefat etti.”

'48 SAAT SONRA HABER DOĞRULANDI'
Eski Kara Kuvvetleri komutanlarından Aytaç Yalman, önceki gün 80 yaşında vefat etti. Yalman'ın ölümüyle ilgili hayatını kaybettiği Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'nden yapılan açıklamada, Yalman'ın koronavirüs nedeniyle öldüğüne dair kanaatin oluştuğu belirtildi.

SAYGI ÖZTÜRK DÜN GECE AÇIKLAMIŞTI
Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Yalman'ın tören düzenlenmeden defnedilmesi ise dikkat çekmiş ve Gazeteci Saygı Öztürk, KRT TV'de yaptığı açıklamada dikkat çeken bir iddiayı gündeme getirerek Yalman'ın korona virüs salgını nedeniyle hayatını kaybettiğini iddia etmişti.

‘VİRÜSTEN YAŞAMINI YİTİRDİ, EŞİ KARANTİNADA’
NTV'nin aktardığı habere göre, Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman'ın da koronavirüs tedavisi gördüğü belirtilen açıklamada, "Eşinin test sonucunun COVID pozitif gelmesi üzerine merhum Aytaç Yalman'ın klinik tablosunun da uyumlu olduğu dikkate alındığında COVID 19'a bağlı vefat ettiği kanaati oluşmuştur" denildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ