Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2462 görüntülenme )

Bakan Bozkır:Kızımın başına gelseydi, elime silahı alır cezasını kendim verirdim

Bakan Bozkır:Kızımın başına gelseydi, elime silahı alır cezasını kendim verirdim
 Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın cinayeti hakkında, “Şayet benim kızımın başına böyle bir olay gelseydi, ben elime silahı alır cezasını kendim verirdim. Bunun cezasına da katlanırdım.” dedi.
Bakan Bozkır, Jean Monnet Kürsü Başkanları ile kahvaltıda biraraya geldi. Bakan Bozkır, buradaki konuşmasında Özgecan Aslan cinayetini de değerlendirdi. Bakan Bozkır şöyle konuştu: “Bir insan olarak bir baba olarak beni de derinden yaralamıştır. Özgecan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Acılı ailesinin kederini yürekten paylaşıyorum. İdam cezası konusunu değerlendirirken, bugün içinde bulunduğumuz psikoloji içinde değil, daha sağlıklı bir ortamda değerlendirmemizin doğru olacağını düşünüyorum.

İdam cezası 2000 yılında kaldırılırken çok uzun tartışılmış bir cezadır. 1986 yılından beri, Türkiye’de idam cezası olmasına rağmen bu gerçekleştirilmemiştir. Kişisel hislerle devletin reaksiyonun ayırmak gerektiğini düşünüyorum. Şayet benim kızımın başına böyle bir olay gelseydi, ben elime silahı alır cezasını kendim verirdim. Bunun cezasına da katlanırdım. Ama devletlerin reaksiyonlarının bu şekilde olmaması gerekir.

Devlete insan öldürmek yakışmaz diye düşünüyorum. Devletin görevi suçluyu yakalamaktır ve hak ettiği en ağır cezayı vermektir. Devlet herkese adalet çerçevesinde yaklaşmak durumundadır. Özgecan’ı öldürenleri lanetliyorum. Cezalarının son günlerini cezaevinde acı, pişmanlık ve utanç içinde geçirmelerinin onlara verilecek en büyük ceza olduğunu düşünüyorum. Bu çerçevede mevcut kanunlarımızdaki en ağırlaştırılmış müebbet cezasının bu tür suçlar için idam cezası yerine uygulanmasının daha doğru olacağını düşünüyorum.”

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suriye'de İntihar Saldırıları! AYÇİÇEĞİ'NDE BÜYÜK TEHLİKE!.. AK Parti'ye seçimi Kaybettiren 3 Neden Altan Tan PKK Nasıl Silah Bırakır, Açıkladı Yaver'in İfadesindeki İlginç Olay! Yeni Sınır Kapıları Geliyor! Alkışlar Facebook'a FLAŞ!.. FACEBOOK'A REKOR KATILIM!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Vay Vay Vay! Ali Ağaoğlu Memleketi Terk Ediyormuş!