Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2669 görüntülenme )

Bakan açıkladı... Haydarpaşa Garı'nın geleceği belli oldu

Bak sayın Bakan, sonra çıkıp da "aldatıldık, yanıldık, pişman olduk, tuzağa düştük, ihanete uğradık" demeyesin!

Bakan açıkladı... Haydarpaşa Garı'nın geleceği belli oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Haydarpaşa Garı'nın, yüksek hızlı trenlerle birlikte, tren garı olarak hizmet vereceğini söyledi.

Arslan, "(Yavuz  Sultan Selim Köprüsü araç geçiş ücreti) Proje, uluslararasıdır ve bu yüzden ihaleye çıkarken dolar bazlı çıkılmak zorunda. Burada 1 Ocak tarihli dolar kuru esas alınacak ve Türk lirasına çevirilecek. İnsanlarımız buradan dolarla geçmeyecekler, sadece hesaplama dolar bazlı. Şu anda, köprüden otomobiller 9 lira 90 kuruşa, kamyonlar ise 21 lira 29 kuruşa geçebilecek. Bu rakam sene sonuna kadar geçerli olacak" dedi.

Gazetecilerin soruları yanıtlayan Arslan, Haydarpaşa Garı'nın, yüksek hızlı trenlerle birlikte İstanbul'a tren garı olarak hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Arslan "Projelerimizde herhangi bir aksama yok. Bütün büyük projelerimizi takvimlerimize uygun, hatta mümkünse daha da erken bitirmenin gayreti içindeyiz. Bu, büyüyen, güçlenen Türkiye'nin 2023 hedeflerine ve sonraki hedeflerine sağlıklı yürümesini getirecek" diye konuştu(Cumhuriyet).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vatikan Filistin'i resmen tanıdı DİKKAT!.. BORAJET'TEN BİLET ALAN YOLCULARIN DİKKATİNE... Rus Pilota Şok Tören! "Yaşar Nuri Öztürk'ün İlginç Putin Aşkı" FLAŞ! Cübbeli Ahmet Hoca, Erdoğan ile Görüştü! REFERANDUMDA BÜYÜK YALAN!.. "YOK" DEDİLER "VAR" ÇIKTI!.. Hükümet Türkmenleri Yalnız Bıraktı! KILIÇDAROĞLU'NDAN YSK'YA AĞIR SUÇLAMA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ANKARA'DA KRİTİK TOPLANTI!