Reklamlar
Anasayfa » Haber
20 Mart 2017 ( 684 görüntülenme )

BAKAN'DAN GDO'LU EKMEK AÇIKLAMASI!..

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2016 ve 2017 yıllarında 12 bin 286 GDO denetimi yapıldığını belirterek, "Bu denetimlerde soya içeren 112 üründe GDO tespit edildi. İlgililer hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Bugün gündeme gelen haber üzerine hem katkı maddesi üreten firmadan hem de ekmek ve unlu mamuller üreten işletmelerden numuneler alınmıştır" dedi.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik'in açıklaması şöyle:

"2016 ve 2017 yıllarında 1 milyon 50 bine yakın gıda denetimi gerçekleştirdik. Bunların sonucunda 15 bin 600 denetimde çeşitli uygunsuzluklar tespit edilmiştir. 
Bu uygunsuzluklardan dolayı 75 milyon TL para cezası kesilmiştir. 

Bu arada, 2016 ve 2017 yıllarında Adana'da 29 GDO denetimi yapılmıştır. Bunlardan, sadece birinde, etsiz kıyma olarak tarif edilen soya eti kıyması denetiminde GDO tespit edilmiştir ve öngörülen cezai işlemler yapılmıştır. 

Bu arada, bugün gündeme gelen haber üzerine hem katkı maddesi üreten firmadan hem de ekmek ve unlu mamuller üreten işletmelerden numuneler alınmıştır. En kısa zamanda laboratuar sonuçları belli olacak ve kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Hiç kimsenin halkımızın en temel besin maddesi ekmek ile oynamasına izin vermeyiz."

Kaynak:dha

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'nin seçim taktiğinde inanılmaz oyun... Bayram Tatili Resmen Uzatıldı FLAŞ!.. AKŞENER ANKARA'DA!.. MESAJ BÜYÜK!.. Erdoğan ve Davutoğlu Nikah Şahidi Oldu! ŞOK!.. İSRAİL SURİYE'Yİ KALBİNDEN VURDU!.. İsrail-Türkiye İlişkilerinde Flaş Gelişme! Edirne'de Bin Kişilik Linç Girişimi! Asker Şehre İndi.... Dışişleri'nden Rusya'ya Kınama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. KATAR'A İNANILMAZ SEVKIYAT!..