12769 görüntülenme05 Aralık 2018
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM’de grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin söylediği ‘Sayın Kılıçdaroğlu ya nereye savrulduğunu bilmiyor ya da tutsak alındığından sesi çıkmıyor, çıkamıyor’ sözlerine tepki gösterdi.

BAHÇELİ'YE NOKTA VURUŞ

Kılıçdaroğlu Bahçeli’ye Erdoğan için söylediği ‘tekeden süt sağılmaz, Erdoğan’dan cumhurbaşkanı olmaz’ sözlerini hatırlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

‘SAYIN BAHÇELİ, TEKEDEN SÜT SAĞILMAZ DEMİŞTİN AMA’

“ Sayın Bahçeli beni eleştirmiş, onun ağzından yanıt veriyorum. Sayın Bahçeli 8 Nisan 2014'te "Türklüğü reddeden, TC'yi silen bir inkarcıdan Türkiye Cumhurbaşkanı olamaz. Tekeden süt sağılmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan da Cumhurbaşanı olmaz. Her vatan evladı Cumhurbaşaknı olabilir ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olamaz" Sayın Bahçeli ben sana ne söyleyeyim. Ben sana bir şey demiyor, sözlerini hatırlatıyorum”.

‘BİZ KİMSENİN GÖLGESİNE SIĞINMAYIZ’

“ Ülkücü kardeşlerimin bayrak, vatan sevgisi, insan sevgisi benim yüreğimde de aynen vardır. Benim gönlümde de vatan sevgisi, bayrak sevgisi, insan sevgisi vardır. Biz kimsenin gölgesine sığınmayız, medet ummayız. Birilerinin önünde diz çöküp yalvarmayız, o nedenle ülkücü kardeşlerime tek bir sözüm yok. Onların başımın üzerinde yeri var. Ama partisine sahip çıkmayanları kendi sözüyle vurmak zorundayım”.

‘GİDEN CANLARIN HESABI ŞİMDİ KİME SORULACAK’

Kod Ergenekon kumpas soruşturmasında ‘ben bu davaların savcısıyım’ diyen Erdoğüan’ı da çarğpıcı sözlerle eleştir ve sözlerini şöyle tamamladı;

‘ŞİMDİ BİZ YANLIŞ YAPTIK DİYORLAR’

“Hatırlarsınız bir Ergenekon furyası vardı. Herkes ergenekoncu, herkes darbeciydi. 2007 yılında başladı 11 yılda fırtına estirdiler. Kim konuştuysa Ergenekoncu ilan ettiler. 60 bin kişinin telefonu dinlendi, 1260 kişi ifade verdi. 7 sanık ifade vermeden hayatını kaybetti. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ terörist diye tutuklanıp hapse atıldı. Savcı kalkıp Ergenekon diye bir örgütün varlığı ispat edilememiştir dedi. Uzun yıllar kamuoyunu meşgul edilen bu davada sahte deliller kullanılmış ve insanlara iftara edilmiştir. Şimdi biz yanlış yaptık diyorlar. Ölenlerin hesabını kim soracak, mağdur edilenlerin hesabını kim soracak”.

‘KUMPAS DAVASININ SAVCISIYIM DİYENLER…’

“Ne dedi beyefendi bizi kandırdılar dedi, oysa bir dönem önce 'ne istediyseniz vereceğiz' dediler. Ne istedilerse verdiler. Tutuklayın dediler tutukladılar. Savcıya tuttu kendi makam arabasını verdi. Çıktı sıkılmadan ben bu davaların savcısıyım dedi. Şimdi o savcı, sahte deliller üreten o savcı Saray'da oturuyor. Bizim o dönemki genel başkanımız Deniz Baykal "Sen savcısıysan ben de avukatıyım" dedi. Şimdi yargı aşamasını bekleyeceğiz. Savcının mütaalasını gördük, yargı aşamasını da göreceğiz”.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ