Reklamlar
Anasayfa » Haber
23 Ocak 2017 ( 37094 görüntülenme )

BAHÇELİ'ye ŞOK!.. İŞTE SONAR'IN SON KAMUOYU MHP ANKETİ...

MHP SEÇMENİ HAYIR'A GİDİYOR

SONAR Araştırma Şirketi müdürü Hakan Bayrakçı, başkanlık sistemini içeren anayasa değişikliği için yapılacak referandumda ekonomideki gidişatın ve Başkanlığa karşı olan MHP’lilerin yürüteceği kampanyanın belirleyici olacağını belirtti. 

Bayrakçı, "Ekonomide sıkıntı devam ederse ve MHP'liler de iyi bir kampanya yapabilirse o zaman ‘hayır'ın ‘evet'i yakalama imkânı olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

MHP SEÇMENİNİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU HAYIR DİYECEK
Bayrakçı, MHP yönetimi ile MHP seçmenleri arasında başkanlık konusunda görüş farkı olduğunu ifade ederek "AKP ve MHP ‘evet'i savunsaydı, CHP de tek başına ‘hayır'ı savunsaydı HDP de çekimser olsaydı inandırıcı bir şekilde, o zaman yine başa baş gelebilirlerdi, hayır çıkabilirdi. 

Fakat şimdi CHP ve HDP aynı tarafta, bu ciddi bir koz AKP ve MHP için. Daha doğrusu MHP yönetimi için diyelim. MHP seçmeninin çok büyük çoğunluğu ‘hayır' verecek, onun için fark olur demiyoruz, yoksa fark olurdu" dedi.

SON 1 HAFTA MHP SEÇMENİ 'HAYIR'A YÖNLENİYOR
Bayrakçı, referanduma az bir zaman kala referandum sonucuna ilişkin kesin tahminlerini açıklayacaklarını belirtirken "Şu anda tahminimi sorarsanız havanın son bir haftada biraz değiştiğini görüyorum. 

MHP seçmeni ‘hayır'a yöneliyor. Bunu çevirebilirler mi bilmiyorum, çünkü MHP seçmeni Tayyip Erdoğan refleksiyle yönlenen bir seçmen değil, milliyetçi bir seçmen, ilginç bir seçmen kitlesi. Onları Devlet Bahçeli artık yönlendiremez, onları kiminle toparlamaya çalışırlar, bilemiyorum" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emekli Orgeneral Galip Mendi'den İLGİNÇ AÇIKLAMA! IŞİD'den İntihar Saldırısı! FLAŞ!.. AĞLAMA DUVARI'NDA İLGİNÇ ZİYARETÇİ!.. Yıllık İzinde Yeni Dönem! Milli güreşçi Taha Akgül Olimpiyat Şampiyonu! YENİ ANAYASA VE TERÖR Hastaneden Çıkan Polisimize Silahlı Saldırı! Dikkat! ABD'nin Binlerce Gerilla Yetiştirdiği Açığa Çıktı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kim Bu PKK?