CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Devlet Bahçeli'nin CHP'ye yönelik eleştirilerine yanıt verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki göstererek, "HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir" demiş, Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı;

‘KİM KİMLERLE BERABER’
"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bay Kemal ve İttifakları” belgeselinin ilk bölümünde “Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz.” sözleri, temelsiz Sezai’nin de bu çürük sözlere cevaben “demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır” mesajı kimin kimlerle beraber olduğunun itirafı ve ispatı niteliğindedir"

CHP’DEN YANIT ‘BAHÇELİ BİR ZAMANLAR TERÖRİSTBAŞININ SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNMUŞTU’
Bahçeli'nin açıklamalarına yanıt CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Öztrak, ''Milletimiz, Bahçeli’nin kendi koltuğunu korumak için "Öcalan, HDP ’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır.” diyerek terörist başının sözcülüğüne soyunduğunu, terörist başına alkış tuttuğunu unutmadı'' diye yazdı. Öztrak'ın açıklamaları şöyle:

‘SORUN NE OLURSA OLSUN ÇÖZÜM YERİ MECLİS’TİR’
''1) Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Ülkenin yazgısında tek yetki ve güç sahibi olan Büyük Millet Meclisi, bu ülkenin düzeni için, iç ve dış güvenliğini sağlamak ve korumak için en büyük güvencedir” diyor.
2) Ve cümlesinin devamında “Büyük milli sorunlar şimdiye kadar ancak Büyük Millet Meclisi'nde çözümlendi. Gelecekte de yalnız oradan kesin önlemler sağlanabilecektir" diyerek, TBMM'ye olan güvenini açıkça gösteriyor.
3) Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 1 Kasım 1930 tarihinde yaptığı bu konuşma CHP'nin siyasetine yön veren temel anlayışı özetler. TBMM tüm meselelerin görüşülüp, tartışılacağı yegâne adrestir.

‘TERÖRİST BAŞINA ALKIŞ TUTTUĞUNU UNUTMADIK’

4) Milletimiz, Bahçeli’nin kendi koltuğunu korumak için "Öcalan, HDP ’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır.” diyerek terörist başının sözcülüğüne soyunduğunu, terörist başına alkış tuttuğunu unutmadı.
5) Bahçeli'nin bugünkü adap, edepten yoksun hezeyanı, meşum ellerin denetimine girerek kökünden ve kimliğinden tehlikeli biçimde kopuşunu saklayamaz.

‘KOLTUK UĞRUNA TÜRKİYE’Yİ UÇURUMA YUVARLAYANLARDAN..’
6) Partisinde koltuğunu kaptırmamak için, göz göre göre Türkiye’yi uçurumdan yuvarlayanların, genlerinde Kuvayı Milliye ve Müdafaai Hukuk olan Cumhuriyet Halk Partisine verebilecekleri bir vatanperverlik dersi yoktur.''

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ