MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı seçiminde AK Parti'nin adayı Mustafa Şentop'u destekleyeceklerini açıkladı. Bahçeli, “Siyasi Partiler Kanunu, Seçim Kanunu ve TBMM İç Tüzüğü'nü yeniden ele alarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle çelişmeyecek içerik netliğiyle ve ifade niteliğiyle perçinlemek zarurettir" ifadesini kullandı. 

DALDAN DALA
Öte yanda Bahçeli'nin, FETÖ ve bölücübaşı Öcalan'a övgüleri ile Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik hakaretleriyle bilinen Rasim Ozan Kütahyalı'dan sonra eşi Nagehan Alçı'yı da telefonla aradığı ve FETÖ'den tutuklu Mümtaz'er Türköne için yaptığı çağrı ile ilgili bilgi verdiği ortaya çıktı.

MHP’DEN ADAY YOK
MHP lideri Bahçeli, parti genel merkezinde milletvekilleri ile toplantı yaptı. Toplantı sonrası yazılı bir açıklama yayınlayan Bahçeli, 12 Temmuz'da yapılacak Meclis Başkanlığı seçimlerinde AK Parti'nin adayı Mustafa Şentop’u destekleyeceklerini belirterek, "TBMM Başkan seçiminde Cumhur İttifakı’nın gereği neyse o yapılacaktır" dedi. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle.

‘ZİLLETE OMUZ VEREN GARABETLER’
“Aziz milletimiz geleceğini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde görmüş, bütün menfi propagandalara rağmen yeni sistemi benimsemiş ve kabullenmiştir. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönmekten bahsedenler suya yazı yazan, ipe un seren, cüretleri cehaletlerinden doğan siyaset düşkünleridir. Türkiye eskiye dönmeyecektir. Zillete ömür ve omuz veren siyasi garabetlerin bunu anlayıp kabul etmesinde sayısız yarar vardır.”

‘SİYASİ PARTİLER KANUNU, SEÇİM KANUNU VE İÇ TÜZÜK SİSTEME UYGUN DEĞİŞTİRİLMELİ’
“Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle başlayan hazırlık süreci şu an partimiz ile AK Parti arasındaki temas ve görüşme trafiğiyle mesafe almakta, beliren ve bilinen kanuni düzenlemelerin alt yapısı oluşturulmaktadır. Özellikle Siyasi Partiler Kanunu, Seçim Kanunu ve TBMM İç Tüzüğü’nü yeniden ele alarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle çelişmeyecek içerik netliğiyle ve ifade niteliğiyle perçinlemek zarurettir.”

‘SİYASETE BULAŞMIŞ ZİLLET VİRÜSÜ CHP’
“CHP, demokrasiyi zillet çamuruyla ziyan etmenin peşindedir. Türkiye'yi engellemenin arayış ve beklentisi içindedir. Nerede yalan varsa CHP oradadır. Nerede yanlış ve yıkım varsa CHP hemen dibindedir. Çünkü bu CHP zembereğinden boşalmış, balataları yakmıştır. Türkiye günbegün ağırlaşan bir CHP sorunu ile karşı karşıyadır. Siyasete bulaşmış zillet virüsü istikrarsızlığın ana kaynağıdır.”

BAHÇELİ TÜRKÖNE, NAGEHAN ALÇI

Öte yanda Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bugünkü yazısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisini telefonla aradığını ve FETÖ'den tutuklu bulunan Mümtaz'er Türköne hakkında bilgi verdiğini ifade etti.

BAHÇELİ KÜTAHYALI ALÇI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, FETÖ ve bölücübaşı Öcalan'a övgüleri ile Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik hakaretleriyle bilinen Rasim Ozan Kütahyalı'dan sonra eşi Nagehan Alçı'yı da telefonla aradığı ve FETÖ'den tutuklu Mümtaz'er Türköne için yaptığı çağrı ile ilgili bilgi verdiği ortaya çıktı. Konuyu bugünkü köşesine taşıyan Alçı Bahçeli olan diyaloğunun bir bölümünü şu şekilde aktardı;

ALÇI: ‘ÇOK VİCDANLISINIZ BAHÇELİ BEY’
"Ben 'Sağlık durumu giderek kötüleşen ve adeta içeride çürüyen 65 yaşında bir insan için çağrı yaptınız. Çok vicdanlı davrandınız ama maalesef burada bile kin ve intikam istekleri ile bağıran insafsız bir çevre var Devlet Bey' dedim. 'Maalesef öyle Nagehan Hanım. Ben de sizin son dönemdeki objektif yazılarınızı ve ekrandaki yorumlarınızı dikkatle izliyorum' dedi."Alçı'nın yazısı şu şekilde;

‘BAHÇELİ BENİ ARADI’
“Ciddi sağlık sorunları olduğu halde ceza evinde 4.5 senedir adeta unutulan ve benim dışında anaakım medyada kimsenin yazmadığı Mümtaz’er Türköne için çağrı yapan MHP lideri Devlet Bahçeli’yi dün bu köşede yürekten alkışlamıştım. Yazım üzerine Devlet Bey aradı. Aramızda çok güzel bir telefon sohbeti oldu. Ben “Sağlık durumu giderek kötüleşen ve adeta içeride çürüyen 65 yaşında bir insan için çağrı yaptınız. Çok vicdanlı davrandınız ama maalesef burada bile kin ve intikam istekleri ile bağıran insafsız bir çevre var Devlet Bey” dedim. “Maalesef öyle Nagehan Hanım. Ben de sizin son dönemdeki objektif yazılarınızı ve ekrandaki yorumlarınızı dikkatle izliyorum” dedi.

‘MÜMTAZER’İN ÇOK AĞIR SAĞLIK SORUNLARI VAR’
“Sevgili okurlarım, Devlet Bahçeli’nin cezaevinde çok ağır sağlık sorunlarıyla boğuşan Mümtaz’er Türköne için çağrı yapması şu açıdan da çok vicdanlı bir hareket. İzah edeyim…Türköne, her ne kadar 80 öncesi ülkücü de olsa 1997’den beri MHP’nin başında olan Devlet Bahçeli’nin hep sert bir muhalifi oldu.”

‘BAHÇELİ TAHLİYESİNİ İSTİYOR’
“23 senelik süre zarfında Bahçeli’yi destekleyen tek satırını bulamadığınız gibi Devlet Bey yerine başkalarının MHP’nin başına gelmesi amaçlı da yazılarına rastlarsınız. Hep Bahçeli aleyhine yazdı Türköne. Tüm bunlara rağmen Devlet Bey’in hiç beklenmeyen bir anda kendisinin sert muhalifi Mümtaz’er Türköne’yi hatırlatması ve artık tahliye edilmesi gerektiğini ima etmesi özgüvenli ve klas bir duruştur.”

‘ARTIK PİŞMAN OLMUŞ TIPKI NAZLI ILICAK GİBİ’
“Ben de 17-25 Aralık darbe teşebbüsü esnasında alenen FETÖ kanadını desteklediği için Mümtaz’er Türköne ile kavga etmiş bir insanım. Ne kadar yanlış tutumlar almış olursa olsun 65 yaşında ve türlü hastalıklarla boğuşan bir akademisyenin adeta içeride ölüme terk edilmesi asla doğru değil. Ayrıca Mümtaz’er Türköne mahkeme ifadelerinde Fetullahçı örgütün zaman içinde bir terör örgütü haline gelerek darbeci amaçları olduğunu ve sivil hükümeti devirmeye teşebbüs ettiğini kabul ediyor. Birçok yazısından pişman olduğunu ifade ediyor tıpkı Nazlı Ilıcak gibi. Mühim olan size siyasi olarak yakın insanların haklarını savunmak değil size uzak olan ve hatta geçmişte kavga ettiğiniz insanların da hakkını hukukunu savunabilmektir.”

‘MÜMTAZER TÜRKÖNE KÖKENDEN FETÖCÜ DEĞİL’
“Bakın Mümtaz’er Türköne gibi kökenden FETÖ’cü olmayan dışarıdan Zaman yazarı olmuş isimlerle çocukluktan beyni yıkanarak örgüt disiplini içinde yetiştirilmiş ve adeta mankurtlaşmış bu şakirt Zaman ekibi asla karıştırılmamalı. Aslında ben bunlara kızmıyorum bilakis üzülüyorum. Fetullahçı örgütün bebekken alıp beynini iğdiş ettiği adeta insanlıktan çıkardığı çocuklar bunlar.”

‘TÜRKÖNE HEDEF, NEYSEKİ BAHÇELİ BU OYUNU BOZDU’DEVLET BAHÇELİ
“Geçmişte Zaman yazarlığı yapmış ama tıpkı Mümtaz’er Türköne gibi kökenden Fetullahçı olmayan Fehmi Koru bu şakirtleri Ekrem Dumanlı kovunca onlara sahip çıkmış, TRT’de ve diğer kimi hükümete yakın kurumlarda iş bulmuştu. İşte bunlar o dönemin kalıntısı ekip. Mümtaz’er Türköne gibi insanlara hâlâ nefret duyup içeride ölmelerini isteyecek kadar delirmelerinin nedeni de Gülen’in bu şakirtlere hiç değer vermeyip Türköne gibi dışarıdan Zaman’a gelen aydınlara büyük önem atfetmesi. Şimdi de kendilerince o nedenle duydukları kompleksin intikamını almak istiyorlar. Neyse ki Sayın Devlet Bahçeli bu oyunu bozdu. “

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ