Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Bahçeli, partisine yönelik eleştirilere yanıt verirken CHP hakkında ilginç bir benzetme yaptı.

Bahçeli, partisinin siyasi duruşu konunda eleştiride bulunan CHP'liler için "CHP’li bazı kan sulandırıcı komodinler (COUMADIN*)" ifadesini kullandı. Bahçeli'nin 'komodinler' olarak telafuz ettiği 'coumadin' pıhtılaşmayı önleyen kan sulandırıcı bir ilaç. Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

‘GOCUNAN VARSA GOCUK GİYSİN’

“Kimin ne söylediğinin anlamı yoktur, biz Türkiye'nin yanındayız. Kimin ne uydurduğunun, hangi kulpu taktığının, nasıl bir nifak saçtığının kıymet-i harbiyesi de yoktur, biz Türk milleti ne diyorsa, ne diliyorsa, ne istiyorsa onu diyor, onu diliyor, onu seslendiriyoruz. Gocunan varsa şu kış kıyamette tavsiyem gocuk giysin. İyi gelir, vicdanı değilse bile bedeni ısınır.”

‘BUNLARIN ALAYI GİBİ NAMERT OLSUN’

“Cumhur İttifakı'na laf sokanlar, partimizi hakir görüp haksız ve mesnetsiz eleştiri yağmuruna tutanlar, yan yatıp çamura saplananlar, boşuna heves etmesin, boşuna nefes tüketmesin. Dün olduğu gibi bugün de, duruşumuzdan bir adım geri adım atan, yanılıp yenilip karanlığa göz kırpan bunların alayı gibi namert olsun.”

‘CHP'Lİ BAZI KAN SULANDIRICI KOMODİNLER’

“CHP'li bazı kan sulandırıcı komodinler (COUMADIN*), siyasetin bir ayağı dışarıda bir ayağı içeride bulunan bir odak tarafından yönlendirildiğini, hem şahsımı hem de Sayın Erdoğan'ı bu odağın yönettiğini ileri sürmektedir. Bunlara göre Türk siyaseti vesayet altındaymış. Bu zavallı bedbahtlar, sanıyorum fazla film seyrediyor, komplo teorileriyle fazla meşgul oluyorlar. Nasılsa işleri güçleri yok, canları sıkıldıkça tezvirat üretiyorlar. Elleri boş, akılları tamtakır, ahlakları da kuru bakır.”

‘ALDIĞINIZ KARPUZLAR KABAK ÇIKTI’

“Bu iddia sahiplerine diyorum ki, manavdan aldığınız karpuzlar kabak çıktı, gördüğünüz hayaller kâbus olarak size döndü. Hala uslanmadınız, hala ıslah olmadınız, hala terbiye bulamadınız. Bre densizler bilmesiniz ki, Milliyetçi Hareket Partisi'ni yönetecek, yön verecek, istikamet çizecek iç ve dış odaklar ne olmuş ne de olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi yalnızca Allah'ın huzurunda eğilir.Yalnızca milletten talimat alır, yalnızca millete hizmet eder.”

‘FERİŞTAHI GELSE VIZ GELİR’

“Vesayetmiş, vasiymiş, oymuş, buymuş, feriştahı gelse vız gelir, kralı karşımıza dikilse beyhudedir. Hileli parayla yazı tura atmayı bırakın, asıl CHP'yi kim yönetiyor, genel başkanınıza çürük aklı kim veriyor, kimler sokağa doğru itekliyor? Bunu söyleyin, bunu itiraf edin. Yarım asırdır husumeti eze çiğneye, hainleri yıka geçe, mert ve müstakil şekilde varlığımızı idame ettirdik. İhanete bayilik yapanların bunu anlamasını hiç beklemedik.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ