MHP lideri Devlet Bahçeli, İBB Başkanlığı seçim sonucuna saygı gösterdiklerini ancak İstanbul'un 'ehline' emanet edilmediğini söyledi. Bahçeli İmralı’nın seçim mektubuyla ilgili olarak ’Öcalan canisi HDP'ye tarafsızlık çağrısı yapıyorsa bunu görmezden gelemezdik " dedi.

‘GÖRMEZDEN GELEMEZDİK’

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan'ın seçimden iki gün önce medyaya servis edilen mektubuyla ilgili, "Terörist başının mektubundan siyasi fayda uman namerttir. Öcalan canisi HDP'ye tarafsızlık çağrısı yapıyorsa bunu görmezden gelemezdik " ifadesini kullandı. Bahçeli, şunları söyledi:

'TERÖRİSTBAŞININ MEKTUBUNDAN SİYASİ FAYDA UMAN, UMDU DİYEN NAMERTTİR'

“MHP ile teröristler arasında en küçük bağ kurmak bile iblisin oyununa gelmektir. Bizi hedef alarak İmralı canisinin mektubundan medet umduğumuzu, bu mektuba zimmen göz yumduğumuzu aklından geçirmek, rüyada görmek dahi alçaklıktır, arsızlıktır. Bizim söylediğimiz şudur; HDP Kandil'in siyasi aracısıdır. Ha HDP ha Kandil bunların aralarında fark yoktur.”

‘ÖCALAN CANİSİNİN ÇAĞRINI GÖRMEZDEN GELEMEZDİK’

“Öcalan canisi HDP'ye tarafsızlık çağrısı yapıyorsa bunu görmezden gelemezdik. Bizi hedef alarak İmralı canisinin mektubundan medet umduğumuzu düşünmek alçaklıktır, arsızlıktır. Sözlerimizin sonuna kadar arkasındayız. Terörist başının sözlerine onay verdiğimizi söylemek ahlaksız iftiradır.”

‘BİZ İŞBİRLİKÇİ DEĞİLİZ’

Teröristbaşının mektubundan siyasi fayda uman umdu diyen namerttir. Mektuptan daha önce haberimiz olduğunu söyleyenler ise satılık kalemlerdir. İmralı'nın yolunu gözleyenler bize ne anlatıyorlar? Mektuptan bilgimiz olduğunu söyleyenler yanımızda mıydı? Biz işbirlikçi değiliz.”

BAHÇELİ'DEN AKŞENER'E: SEN POSTU NEREYE SERDİN?

“İmralı'ya mitil attığımızı söyleyen hanımefendi, acaba sen postu nereye serdin, kimlere yoldaş oldun? İP’in başındaki şahıs mitili İmralı'ya attığımızı söylediğine göre buna şahit olmuştur. Ya İmralı'da nöbete girmiş ya Pensilvanya'dan sufle almış ya da aklını ve anılarını bedeli mukabilince efendilerine devretmiştir.”

TRT’YE ÇIKARILAN 74 ASKERİMİZİN KATİLİ İÇİN SES HALA YOK
Adım Erdal Sarızeybek
1992 Yılında Şemdinli Hudut Tabur Komutanı idim… bir ay içinde Alan, Aktütün ve Derecik'te peş peşe üç ağır saldırı yaşadık… saldıran teröristlerin çoğunu vurduk ama 74 askerimiz bu çatışmalarda şehit düştü…

Ferhat olan Osman Öcalan, şu anda bir ordumuz var Pençe harekatını yapabilir Hakurk alan sorumlusuydu. Saldırıyı yöneten oydu, şehitlerimizin katili de oydu.Şimdi 74 Askerimizin katili Osman Öcalan'ı devletimizin televizyonu TRT'ye çıkardılar, canlı yayın yaptılar ...

TAM DÖRT GÜN OLDU KİMSEDEN SES ÇIKMIYOR, BİLGİNİZ OLSUN ...

Tam dört gündür cumhurbaşkanlığı olmak üzere içişleri ve Adalet Bakanlıklarına çağrı yapıyorum, 'ben canlı tanığım yakalayın bu katili' diyorum, 'TRT'de bu katili ekrana çıkartanlar hazırlandı' diyorum… Cumhurbaşkanlığı nedeniyle dilekçesi verdim, cevap bekliyorum…

Erdal Sarızeybek
1992 Şemdinli Tabut Tabur Komutanı halen emekli albay ..


Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ