Genel
15 Haziran 2019 ( 7675 görüntülenme )

Bahçeli'nin Beyanatı İSTANBUL'a DÜŞTÜ!..

Partisinin İstanbul’da gerçekleştirdiği muhtarlarla kahvaltı buluşmasında açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, İmamoğlu için “'Rumsa Rumdur, bu ülkede Rum var mı var, Yunanlı var mı var' diyen birinin nereye hizmet edeceği açıktır" dedi. Ekrem İmamoğlu, konu ile bayram namazı çıkışında gazetecilere verdiği cevapta, "Ben Türk'üm" demişti. 

BAHÇELİ: ‘PONTUS İMASI’

Binali Yıldırım'ın Fener Rum Patriği için 'Ekümenik' demesine ses çıkarmayan Devlet Bahçeli, muhtarlarla yaptığı konuşmadaki ifadeleriyle AKP'li isimler gibi Ekrem İmamoğlu'na "Pontus" imasında bulunanlar arasına katıldı.

İMAMOĞLU ‘BEN TÜRK’ÜM’ DEMİŞTİ

Bahçeli, "Seçilmesini Yunan gazetesinin 'Konstantinopolis'i fetheden Pontus' başlıklı haber ile duyurduğu ve bu duruma cevaben, 'Rumsa Rumdur, bu ülkede Rum var mı var, Yunanlı var mı var' diyen birinin nereye hizmet edeceği açıktır" dedi. Ekrem İmamoğlu, konu ile bayram namazı çıkışında gazetecilere verdiği cevapta, "Ben Türk'üm" demişti.

Devlet Bahçeli, Kürt kökenli seçmenlere yönelik açıklamalarda da bulundu. Bahçeli,

‘KLÜRT KÖKENLİ KARDEŞLERİMİZİN TERÖRLE BİR İLGİSİ YOKTUR’

"Kürt kökenli kardeşlerimiz bizim canımızdır, ciğer parelerimizdir. Ortak bir maziden, ortak bir geleceğe birlikte uzanacağız. Kürt kökenli kardeşlerimizin terörle en ufak bir ilgisi yoktur. PKK onların hiçbir zaman temsilcisi olmamış, olamayacaktır. Kürt kökenli kardeşlerim şereflidir, bekasına, birliğine ve dirliğine sahip çıkacaklardır." dedi.

Bahçeli, yaptığı konuşmada Millet İttifakının İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu için, seçilse dahi nasıl çalışacak diye sordu? 31 Mart seçimlerinden sonra gündeme getirdiği, büyükşehir belediye başkanlarını seçelim onlar da ilçe belediye başkanlarını seçsin önerisini hatırlatan Bahçeli:

‘"SEÇİLSE BİLE NASIL ÇALIŞACAK?’

"30 büyük belediye başkanı seçilsin, seçilenler alt belediyeleri doğrudan belirlesin. Kendi içinde son derece tutarlı olan bu teklifle, belediye başkanları ve belediye meclisleri arasında uyum olacaktır. İstanbul'da 25 ilçede cumhur ittifakı seçimleri kazanmıştır. 25 ilçede başarılı olan cumhur ittifakının, büyükşehirde önünün kesilmesi bir demokrasi açığıdır. Büyükşehir belediye başkanlığı ile belediye meclisi arasındaki anormal uyumsuzluk da buna bir örnektir. CHP adayı seçilse dahi İstanbul'da nasıl çalışacak, verimli şekilde nasıl hizmet verecektir.” dedi.

Bahçeli’nin 31 Mart’tan sonra gündeme getirdiği Büyükşehirler için öngördüğü sistem, eyalet sisteminin alt yapısını oluşturacağı gerekçesiyle kamuoyunda tepki ile karşılanmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ