Politika
11 Şubat 2020 ( 5143 görüntülenme )

'AKP'li Vekillere Tam Destek'

TBMM'deki grup toplantısında partililerine seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a da ağır sözlerle yüklendi. 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmasına da değinen Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

‘KILIÇDAROĞLU’NUN DARBEDE ROLÜ VAR MIYDI’

* Bugüne kadar ‘FETÖ'nün siyasi ayağını gündeme getiren biz olduk, bazıları bizim düşüncelerimizi maksatla biçimde çarpıttı. 15 Temmuz başarılı olsaydı, cumhurbaşkanı, başbakan kimler olacaktı; mesela Kılıçdaroğlu böyle bir durumda görev alacak mıydı?”

‘AKP’Lİ VEKİLLER ÜZERİNDE KUŞKU YARATILIYOR’
* Bu önergeyi hazırlayıp meclis gündemine taşıyan milletvekilleri üzerinde kuşku yaratmak asıl hedef ve mücadeleyi kösteklemektir. İlker BAŞBUĞ 29 Ocak 2020'da yaptığı açıklamalarla malum iddialarda bulunmuştur.

İLKER BAŞBUĞ YANLIŞ YERDE’
* MHP 2009'da ne söylemişse bugün arkasındadır. Ancak FETÖ'nün siyasi ayağı basit şekilde ve önergeye imza atanların zan altında bırakılmasıyla geçiştirilemez. İlker Başbuğ yanlış bir yerde iz sürmektedir.

‘BU TARTIŞMAYI AÇMANIN FAYDASI YOK’
* FETÖ’nün siyasi ayağı önergeye imza atanların üzerine yıkılacak kadar basit değildir. İlker Başbuğ yanlış yerde iz sürüyor. 2009’daki tartışmayı yeniden kaşımanın bugün ne faydası olacaktır? 26’ncı Genelkurmay Başkanı görevdeyken FETÖ’cülerle mücadeleyi layıkıyla yapmış mıdır?

BAŞBUĞ: 'HİÇBİR GÜÇ BİZİ ALIKOYAMAZ'

Öte yanda Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, “Askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanma teklifini getirenler araştırılsın” önerisine tepki gösteren ve kendisine dava açılması çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. Başbuğ, "TSK'ya karşı duymuş olduğumuz saygı ve sorumluluklarımız çerçevesinde doğru bildiklerimizi söylemekten hiçbir şey bizi alıkoyamayacaktır" dedi.

‘BANA KARŞI YAPTIĞINIZ FETÖYÜ SEVİNDİRECEKTİR’

Başbuğ açıklamasında, anayasaya aykırı olduğunu belirttiği söz konusu düzenlemeden FETÖ'nün faydalandığına işaret ederken, "Göreve başladığı ilk günde FETÖ tarafından hedef alınan ve görev süresi olan iki yıl boyunca FETÖ komploları ile mücadele eden, o günlerde 'FETÖ tehdidi bugün bize, yarın size' diye siyasi iktidarı uyaran bir Genelkurmay Başkanının, bugün karşı karşıya bırakıldığı bu durum herkesten önce FETÖ'yü sevindirecektir." dedi.

‘GERÇEĞİ SÖYLEMEKTEN HİÇBİR GÜÇ BİZİ ALIKOYAMAZ, TAKDİR YÜCE TÜRK MİLLETİNİN’

Başbuğ'un açıklamasının son bölümünde ise, "Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Türk Milletine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı duymuş olduğumuz saygı ve sorumluluklarımız çerçevesinde doğru bildiklerimizi söylemekten hiçbir şey bizi alıkoyamayacaktır. Takdir Yüce Türk Milletinindir!" ifadesini kullanması dikkat çekti.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ