4230 görüntülenme12 Mart 2019
Bahçeli, Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Kırıkkale Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki miting alanına gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu'nun yanı sıra Kırıkkale Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen ve partililer karşıladı..

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarıyla ilgili olarak "Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikasının satıldığını söylüyor, yalan. Ortada satış falan yokken var diyor, yalan." dedi. Millet İttifakı'na sert sözlerle yüklenen Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

‘TANK PALET FABRİKASI SATILDI DİYOR, YALAN’

“Kılıçdaroğlu tek ayaküstünde bin yalan söylüyor. Zira yalan ruhuna işlemiş, zihni melekelerini istila etmiş. Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikasının satıldığını söylüyor, yalan. Ortada satış falan yokken var diyor, yalan. Bir başka ülkenin ordusuna verildiğini söylüyor, yalan. Trump'a tepki göstermediğimizi söylüyor, yalan. Sandık ittifakından bahsediyor, demokrasi güçlerinden söz ediyor, tamamen uydurma, bütünüyle hayal mahsulü.”

BAHÇELİ: ‘ASKERİ FABRİKA SATILMADI, 25 YILLIĞINA DEVREDİLDİ’

Sakarya'da kurulu bulunan ve Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne ait olan Tank-Palet Fabrikası'nın satılmadığını anlatan Bahçeli, yalnızca işletme hakkı 25 yıllığına devredildiğini vurguladı. Bahçeli, satış yokken 'var' diye çığlık atmanın yalancılığın daniskası olduğunu ifade ederek, Kılıçdaroğlu ve zillet ortaklarına baktıklarında yabancıların eline avucuna mahkum olmalarının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

ERDOĞAN ‘BMC 25 YILLIĞINA ALDI’

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'nın Karasu ilçesinde düzenlenen BMC Gelecek 50 Yıl Buluşması'nda konuştu.

ASKERİ FABRİKA BMC’YE ÇOKTAN VERİLMİŞ BİLE…

Sakarya'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili tartışmalara değinerek ‘Neden BMC bu yatırımı yapıyor? İşte bu BMC, Arifiye'nin işletmesini 25 yıllığına alan dev, güçlü bir firmadır” diyerek daha ihaleye çıkılmadan fabrikanın BMC’ye geçtiğini açıkça söylemiş oldu. CHP’yi eleştiren Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘BMC FABRİKAYI 25 YILLIĞINA ALDI’

“Aldığımız karar, fabrikamızın gücünü arttırmaktır. Neden BMC bu yatırımı yapıyor? İşte bu BMC, Arifiye'nin işletmesini 25 yıllığına alan dev, güçlü bir firmadır. Zira orada yapılacak olan işler arazideki her türlü taşınmazın, her türlü teçhizatın mülkiyeti devlete aittir, öyle kalacaktır. Oraya yeni yatırımlar yapılacaktır 40-50 milyonu bulacak bu yatırımlar. 

Bunları yapacak bir firmaya karşı daha adım atılmadan bu tür gösterilere girmek çok yanlış, çirkin. Bu tür şeylere de kusura bakmasınlar biz prim vermeyiz. Burada yapılan iş özelleştirme de değildir, işletme hakkının belli şartlar dahilinde BMC'ye devredilmesidir olay.” diyerek askeri fabrika işletmesinin devredildiğini açıkladı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ