Politika
05 Ekim 2018 ( 2441 görüntülenme )

Bahçeli'ye ağır vuruş!.. 'GEÇTİM TÖREYİ, MAFYA BİLE BUNU YAPMAZ'

İYİ Parti üyeleri, genel başkan Meral Akşener'in evinin önünde basın toplantısı düzenledi. Grup adına açıklama yapan İYİ Parti Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı, "Bir kadının kapısına gece vakti adam yollamak, geçtim Türk töresini, mafyaların raconunda bile yoktur" dedi.

‘SÖZÜ AYAĞA DÜŞÜRMEYECEĞİZ’

İYİ Parti üyeleri, dün Akşener'in evinin önünde yaşananlara tepki gösterdi. İYİ Parti'den yapılan açıklamada suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ve MHP'nin af tasarısına da gönderme yapıldı. 


Grup adına açıklama yapan İYİ Parti Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı "Meşru siyaset zeminini terk etmeyeceğiz. Sözü ayağa düşürmeyeceğiz. Tehdit ve üslupsuzluk siyaseti sokak seviyesine düşürmemelidir" dedi. Açıklama şu şekilde:

‘BAHÇELİ’NİN SÖYLEYECEK SÖZÜ YOK’

"Sayın Meral Akşener’in şahsında Türk siyaseti tarihinde örneği görülmemiş bir seviyesizlikte bir saldırıyla karşı karşıya kalmıştır. Söyleyecek sözü, savunacak kozu kalmayan Bahçeli sosyal medyada tehditler savurmuştur.”

‘GEÇTİK TÜRK TÖRESİNİ, MAFYA BİLE BUNU YAPMAZ’

“Bu yaşananlar göstermiştir ki siyasi zeminde sözün bittiği tuzun koktuğu eşiğe gelmiş bulunuyoruz. Bir kadını tehdit etmek, bir kadının yoluna pusu atmak, gece vakti kapısına adam yollamak geçtik Türk töresini, affettirmeye pek hevesli olduğu mafyanın raconunda bile yoktur.”

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili, Ülkü Ocakları Eski Başkanlarından Yavuz Ağıralioğlu da konuyla ilgili Akşener’le görüştüğünü ifade ederek;

‘ONLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIZ’

“Ordu'ya giderken yolda aradım, konuştuk. Meral Hanım da bu gençlerden şikayetçi olmayacağını söyledi. Yakışmaz bize, bunlar bizim çocuklarımızdır dedi. Gerçekten biz de ocaklardan geldik, şimdi kendi çocuklarımızdan şikayetçi olarak yürüyemeyiz" ifadesini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ